0.3 C
Tallinn
Esmaspäev 6. veebruar 2023
TervisTselluliit – mida teha?

Tselluliit – mida teha?

Kõigepealt tuleb aru saada, mis see tselluliit üldse on. Rasvaladu – lühidalt öeldes, mis enamasti tekib reitele, puusadele ja tagumikule, mille teket soodustab naiste hormoon östrogeen. Tegelikult on kõikidel naistel tselluliit, kellel rohkem, kellel vähem. Teine huvitav fakt on, et kõik kehasse sattunud mürkained (kosmeetikast, toidust, õhust) tuleb kehal samuti kuhugile paigutada ja selleks on loomulikult kõige turvalisem rasv. Kui seda pole piisavalt mürkainete koguse jaoks, siis kasvatab keha seda juurde ja nii see tselluliit kasvab. Ehk siis, tegelikult, öelge oma tselluliidile üks suur aitäh, et ta nii tänuväärse musta töö teie eest ära teeb, mürkained endasse kogub ja kaitseb teid.
Mida saab väljastpoolt ära teha?
Kreemide, õlide, geelide ja igatsugu vidinate hulk, mida pakutakse tselluliidi vastu on lõputu. Igaüks lubab oma suurt imet ja suures hädas inimesed proovivad kõike. Tegelikult ei saa väljast suurt midagi ära teha. Loomulikult on alati hea, kui teha massazi nahale, ergutada vereringet ja naha elastsust ja niisutada seda kreemiga, kuid tselluliidi vähendamiseks on sellest üksi vähe kasu. Tegelikult tuleb põhitöö ära teha ikka seestpoolt. Põhifaktoriteks on ainevahetus, kehakaal, hormoonide seis, geneetilise faktorid.

Oluline on igapäevane liikumine

Te olete seda juba kindlasti palju kuulnud ja ma ütleme seda uuesti, liikumine teeb imesid. Ta mitte ainult ei soodusta rasvapõletust, vaid aktiveerib ainevahetust. Polegi vaja maratoni joosta või kümnevõistlustel osaleda. Piisab lihtsalt jalutamisest värskes õhus, võibolla ujumisest, kellele meeldib, või joogat teha või kerge koormusega jõusaalis lihaseid pingutada.
Ütle, mida sa sööd….
Selge see, et mida suurem kaal, seda tõenäolisem on tselluliit. Ka peenikestel naistel on tselluliit, kuid kindlasti on kogukamatel naistel sellega rohkem tegemist. Kes nüüd kiirelt kaalu langetama hakkab, siis pigem võtke see asi rahulikult ette, et mitte järsult alla võtta. Teie nahk peab ju sellele tempole järele jõudma ja rippuvad voldid kõhul pole just parim tulemus, mida peeglist imetleda. Pigem korrigeerige oma menüüd sammhaaval ja jälgige happeliste ja aluseliste toitude tasakaalu. Igapäevaselt võib juurde juua aluselist jooki, mida on lihtne valmistada. Lisaks kuulub toidulaua jälgimise juurde loomulikult liikumine ja kerge lihaste treening. Enne trenni võib võtta toidulisandina L-karnitiini, mis aitab rasva põletada efektiivsemalt trenni ajal.


Külm ja kuum dušš
Mitte ainult vereringele ei mõju see hästi, aga samuti on nahale vägagi värskendav, mis omakorda aktiveerib rasvapõletust nahaalustes kudedes. Alustage soojast veest ja vaheldage siis külmaga ja nii mitu korda, kõõige lõpus alati külma veega. Soovitavalt võiks enne protseduuri nahka kuivharjamisega ergutada, mis kiirendab ja soodustab üleliigse rasva eemaldumist naha alt.
Taimedega ainevahetusele abiks
Seesmiselt saab väga palju ära teha. Näiteks tee joomine õigete taimedega, mis ergutavad ainevahetust (just nahale) ja toimivad väljutavalt (ajab pissile). Hästi sobib siinjuures kaselehetee, aga ka petersell, nõges, kuldvits või põldosi. Võimalik osta ka juba valmis segusid rasvapõletuseks.
Regulaarne keha puhastamine seest poolt
Vähemalt korra aastas või parem 2 korda aastas tasub teha kehale üks korralik detox kuur. Erinevaid pulbrisegusid ja kapsleid on Looduspere poes küll ja küll. Lisaks tselluliidile paraneb nii ka üldine enesetunne, kaovad kilod ja võivad leeveneda ka mitmed põletikulised protsessid ja haigused.
Ennetus on odavam kui ravi
Jälgige, mida sööte ja mida endale peale määrite. Harjutage ennast hoolikalt lugema toote etikette ja seal olevaid koostisaineid. Mida vähem sodi endale sisse sööte või kosmeetikas kasutate, seda vähem mürkaineid ka kehale koormaks tuleb. Öko sertifikaadiga tooted on siin turvalisem valik. Nagu eelnevalt juba mainitud, siis keha kasvatab tselluliiti just mürkainete ladestamiseks.
 
Allikas: https://www.looduspere.ee/

Veel artikleid