53709354538 73bae26494 c

Tsahkna Sikorskile: Ukraina peab saama Euroopa Liidu liikmeks

Täna, 9. mail kohtus välisminister Margus Tsahkna Eestis visiidil oleva Poola välisministri Radosław Sikorskiga, kellega arutati jätkuvaid meetmeid Ukraina toetuseks ning ka regionaalset koostööd.

 

Ministrid arutasid Ukraina toetusmeetmeid nii Euroopa Liidu üleselt kui ka Eesti ja Poola koostöös. „Nii Eesti kui Poola on ühed suuremad Ukraina toetajad ning oleme samal meelel, et meie julgeolek on seotud Ukraina eduga sõjas Venemaa vastu. Seetõttu oleme neid vankumatult toetamas, kuni sõda on võidetud,“ ütles Tsahkna.

 

„Ukraina on täitnud ELi seatud vajalikud kriteeriumid. Järgmine samm peaks olema kiire ühinemisläbirääkimiste alustamine selge märgina Ukraina tulevikust Euroopa Liidus. See lisaks Ukrainale kindlustunnet ka rindel,“ sõnas Tsahkna oma Poola kolleegile Ukraina eurointegratsiooni teemal.

 

Tsahkna tunnustas Poola kaitsekulutuste kõrget taset, millel on tähtis roll regionaalses julgeolekus. Lisaks arutati edaspidiseid koostöökohti. „Me jagame Poolaga samu väärtusi ja oleme mõlemad nende eesmärkide elluviimisel aktiivsed,“ ütles ta.

 

Välisministrid arutasid ka keerulist olukorda Gruusias.

 

Täna Vabaduse väljakul toimuvast Euroopa Päeva kontserdist võtavad osa ka mõlemad ministrid.

Vaata ka:

kevad

ILM: Teisipäev 21.05 – Päikesepaisteline ilm, sooja kuni +23°C

Öösel: Selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub valdavalt põhja- ja kirdetuul 2-8, puhanguti kuni

horoskoop minuaeg.com 3

2 Sodiaagimärki,kes Kõige Tõenäolisemalt Kogevad Küllust teisipäeval 21 mai 2024

1. Sõnn (20. aprill – 20. mai) Sõnnidele on see päev eriti soodne finantsilise külluse