Uudised

Transpordiamet võtab tehnoülevaatuste järelevalvel kasutusele personaalsed kaamerad

Transpordiamet soetab järgmiseks aastaks kolm komplekti personaalseid kaameraid ja võtab need kasutusele tehnoülevaatuspunktidele järelevalve teostamisel.

“Loobusime kohustusest kasutada neid niinimetatud peakaameraid igapäevaselt kõigis tehnoülevaatuspunktides. Küll aga jätame endale õiguse järelevalvemenetluse raames panna tehnoülevaatuspunktile kohustuse maksimaalselt kuni kaks kuud neid kaameraid ülevaatuste tegemisel kasutada,” selgitas Joel Jesse.

Maksimaalselt võib tehnoülevaatuspunktile sellise kohustuse kehtestada kaks korda aastas. “Tegemist ei pea olema ilmtingimata peakaameraga. Sõltuvalt tehnoülevaatuspunktist võib see kaamera olla kinnitatud ka näiteks auto põhja valgustamiseks mõeldud taskulambi külge,” rääkis Jesse.

Kaamerad hangib Transpordiamet ise ning vahendid selleks planeeritakse järgmise aasta eelarvesse. Kõikides tehnoülevaatuspunktides peakaamerate kasutamise kohustusest loobumisel väheneb ka oluliselt tehnoülevaatuspunktide vajadus investeerida ja seetõttu kaob vajadus selle pärast tehnoülevaatuse tasusid tarbijate jaoks tõsta.

Samas on personaalsete kaamerate kasutuselevõtt oluline, kuna annab Transpordiameti järelevalvele võimaluse kontrollida enam ja tõhusamalt tehnoülevaatuspuntide töö kvaliteeti, mida statsionaarsete seinakaameratega ei ole võimalik tuvastada.

Jaga
Back to top button