Pühapäev , 28 mai 2023
Erakorralised uudised

Transpordiamet kuulutas välja hanke suursaarte lennuliinidele vedaja leidmiseks

Transpordiamet viib Tallinn-Kärdla ja Tallinn-Kuressaare lennuliinidele vedaja leidmiseks läbi riigihanke, mis avaldati 24. mail riigihangete registris.

Transpordiameti eesmärk on leida järgmisteks aastateks vedaja või vedajad, kes pakuvad reisijatele head ja kvaliteetset teenust. Hankes on tingimuseks seatud, et Kuressaare liinil saab teenust pakkuda vähemalt 42 reisijakohaga lennukiga, Kärdlas on lennuki minimaalseks reisijate mahutavuseks 30 kohta. Eesmärk on tagada, et nii Kuressaare kui Kärdla liini teenindaksid ka tulevikus vähemalt sama suured lennukid, kui täna.

Transpordiamet peab oluliseks, et lennuühendus saartega toimuks tõrgeteta, mistõttu teenuse pakkujad peavad arvestama, et neil on lennuki rikete korral kohustus viivitamatult leida asendus.

Erinevalt senistest lepingutest jääb uue hanke järel piletitulu riigile, kuna Kuressaare ja Kärdla lennuliinid ei erine ülejäänud ühistranspordist ning riigi rahalised võimalused on piiratud.

Pakkumusi hankele ootab Transpordiamet 24. juuliks. Tallinn-Kärdla lennuliinil lõpeb leping senise vedajaga 27. augustil ja Tallinn-Kuressaare liinil 31. mail 2024. Uus leping mõlemal liinil sõlmitakse lõpptähtajaga 27. august 2027.

Vaata ka:

Tallinnas hukkus raskes liiklusõnnetuses naisterahavas

Tallinnas Paljassaare teel juhtunud liiklusõnnetuses hukkus naine Häirekeskus sai täna kella 9.40 paiku teate Põhja-Tallinnas …