Uudised

Tõõjõukriis sai lahenduse: Piirid on kõikidele riikidele sisuliselt avatud.

Tõõjõukriis sai lahenduse: Piirid on kõikidele riikidele sisuliselt avatud.

 

Valitsus jõudis täna hommikul erakorralisel nõupidamisel otsusele tööjõukriisi lahendamise osas: kõikidest riikidest, kus nakatumiskordaja on alla 16, on saabujatele roheline tuli. Ülejäänutele kehtivad mõningased tingimused, kuid teatud nõuete täitmisel on ka nende osas piirid lahti.

 

Riikidest, kus nakatumiskordaja on üle 16, tuleb saabujatel teha Eestisse jõudes koroonatest. Neile kehtib ka 14 päeva pikkune eneseisolatsiooninõue ning seejärel tuleb neil teha uus test.

 

Uuendatud teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta Euroopast saabujatele 6. juuli seisuga.

 

 

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 6. juulist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni Bulgaariast, Horvaatiast, Luksemburgist, Portugalist, Rootsist, Rumeeniast, Tšehhist ja Ühendkuningriigist saabujad.

 

 

Euroopa Liidust Eestisse reisides ei kehti eneseisolatsioon uuest nädalast reisijatele Austriast, Belgiast, Hispaaniast, Hollandist, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Maltalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist ja Ungarist. Ülejäänud maailmast saabujatele kehtib hetkel endiselt kohustuslik eneseisolatsioon.
Infot Euroopa Liidu riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta uuendatakse igal reedel. Teave riikide ja nõuete kohta neist riikidest saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabu…

Valitsus arutab jätkuvalt ka Euroopa Liidu nõukogu soovitusi kolmandatest riikidest saabuvatele reisijatele piiride avamiseks.
Seoses koroonaviiruse levikuga soovitab välisministeerium tungivalt vältida reisimist, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei pea jääma eneseisolatsiooni. Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:
•         Enne reisi planeerimist vaata sihtriigi nakkuskordaja infot välisministeeriumi kodulehelt;
•         Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu ReOpen portaalis ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega;
•         Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et saaksime Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada;
•         Järgi Terviseameti soovitusi (PDF) turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
•         Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral);
•         Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega;
•         Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.
•         Juhime tähelepanu sellele, et riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas soovitame pöörduda välisriigi

Jaga
Back to top button