Erakorralised uudised
dog 188273 1920

Tollikoer avastas Soomes 12 kilo kanepit

Toll on uurinud suure kanepipartii importi, mis selgus 2023. aasta juulis seoses tollikontrolliga Vantaal. Tollikoer aitas narkosaadetist leida. Koerad on suureks abiks tollikuritegude uurimisel.

Toll teostas Vantaal asuva logistikafirma ruumides kontrolli 2023. aasta juulis, kui narkokoer Hessu reageeris välismaalt saabunud kahtlasele saadetisele. Pakendit lähemalt uurides selgus, et selle sisuks oli umbes 12 kg kanepitaimede õisi. Konfiskeeritud narkopartii väärtus oleks tänavakaubanduses olnud 240 000 euro ringis.

Hessuga teeme sageli koos kaubakontrolli meeskonnaga kauba ülevaatusi. Ma nägin seda ka antud juhul. Kolleeg palus koerapatrullil endaga teatud lattu kaasa tulla. Seekord võttis Hessu lõhna juba lao uksel ja läks otse saadetise juurde, nii et aimasin, et silmapiiril on midagi suuremat, räägib Hessu koerajuht Jani Laiho.

Narkokoer on suurepäraseks abiks teatud tollikontrolli ja eeluurimisülesannetes ning tema tööd ei saa asendada muude meetoditega. Tollikontrolli teinud patrull avastas seekord andmepõhise riskianalüüsi põhjal märkimisväärselt suure partii narkootilisi aineid, mis pidid jõudma Soome illegaalsele narkoturule.

Tollikoerad on suurepäraseks abiks posti- ja autotranspordi jälgimisel ning sageli viivad koera leiud veelgi suuremate salakaubaveo koguste jälile. Tollikuritegude uurimise seisukohalt on hea, et meie käsutuses on võimalikult lai valik erinevaid kontrollivahendeid, et saaksime võimalikult tõhusalt peatada ebaseaduslike ainete ja toodete piiriületuse, rõhutab tollikontrolli juhti Hannu Sinkkonen.

Vantaal paljastatud narkovedu on uuritud raskekujulise narkokuriteo nimetuse all. Kuriteos kahtlustatakse ühte inimest, kelle tegevuse uurimisega tegelevad tolli kriminaaluurimise Helsingi ja Tampere üksused. Eeluurimine on lõpetatud ja edastatud Lõuna-Soome prokuratuurile süüdistuse esitamiseks.

Vaata ka:

kirst

Lapsed on hämmingus, kirstus oli võõras inimene kellele olid ema riided seljas.

Põhja-Carolina Surnukuur Palub Vabandust Ehmatava Segaduse Pärast: Õed Leidsid Kirstust Võõra Inimese Ühes Põhja-Carolina surnukuuris

2.mai otsing 1

KUUM: Kadunud mees liitus purjus peaga omaenda otsimissalgaga.

Türgi Bursa piirkonnas toimusid hiljuti eriti veidrad sündmused. Beyhan Mutlu oli koos sõpradega õhtul metsas