Pühapäev , 3 märts 2024
Erakorralised uudised
dog 188273 1920

Tollikoer avastas Soomes 12 kilo kanepit

Toll on uurinud suure kanepipartii importi, mis selgus 2023. aasta juulis seoses tollikontrolliga Vantaal. Tollikoer aitas narkosaadetist leida. Koerad on suureks abiks tollikuritegude uurimisel.

Toll teostas Vantaal asuva logistikafirma ruumides kontrolli 2023. aasta juulis, kui narkokoer Hessu reageeris välismaalt saabunud kahtlasele saadetisele. Pakendit lähemalt uurides selgus, et selle sisuks oli umbes 12 kg kanepitaimede õisi. Konfiskeeritud narkopartii väärtus oleks tänavakaubanduses olnud 240 000 euro ringis.

Hessuga teeme sageli koos kaubakontrolli meeskonnaga kauba ülevaatusi. Ma nägin seda ka antud juhul. Kolleeg palus koerapatrullil endaga teatud lattu kaasa tulla. Seekord võttis Hessu lõhna juba lao uksel ja läks otse saadetise juurde, nii et aimasin, et silmapiiril on midagi suuremat, räägib Hessu koerajuht Jani Laiho.

Narkokoer on suurepäraseks abiks teatud tollikontrolli ja eeluurimisülesannetes ning tema tööd ei saa asendada muude meetoditega. Tollikontrolli teinud patrull avastas seekord andmepõhise riskianalüüsi põhjal märkimisväärselt suure partii narkootilisi aineid, mis pidid jõudma Soome illegaalsele narkoturule.

Tollikoerad on suurepäraseks abiks posti- ja autotranspordi jälgimisel ning sageli viivad koera leiud veelgi suuremate salakaubaveo koguste jälile. Tollikuritegude uurimise seisukohalt on hea, et meie käsutuses on võimalikult lai valik erinevaid kontrollivahendeid, et saaksime võimalikult tõhusalt peatada ebaseaduslike ainete ja toodete piiriületuse, rõhutab tollikontrolli juhti Hannu Sinkkonen.

Vantaal paljastatud narkovedu on uuritud raskekujulise narkokuriteo nimetuse all. Kuriteos kahtlustatakse ühte inimest, kelle tegevuse uurimisega tegelevad tolli kriminaaluurimise Helsingi ja Tampere üksused. Eeluurimine on lõpetatud ja edastatud Lõuna-Soome prokuratuurile süüdistuse esitamiseks.

Vaata ka:

man g15686e850 640

4 pisiasja, mida mehed pärast lahutust naistelt otsivad

Pärast lahutust võivad meeste ootused ja vajadused suhetes oluliselt muutuda. Nad võivad otsida omadusi ja

ian schneider PAykYb 8Er8 unsplash

3 viisi, kuidas kedagi nii hästi armastada, et ta tunneks end teie suhetes turvaliselt

Armastuse väljendamine viisil, mis paneb teie partneri end suhtes turvaliselt tundma, on suhete alustala. Siin

error: Sisu on kaitstud!