Uudised

Toidõuli kriis on Eestisse jõudnud! Lidl piirab toiduõli müüki

Supermarketid terves Suurbritannias on seadnud limiidi, kui palju toiduõli võib üks klient osta. Eestis on limiidi seadnud ka Lidl, mille puhul müüakse kuni 5 pudelit päevalilleõli inimese kohta.

Lidli pressiesindaja Janika Jaago sõnul on üldiselt Lidli kaupluste kaubaga varustatus tagatud, kuid üksikute toodete tarnimisel võib esineda mõningaid viivitusi. “Kuna mõned tootegrupid on hetkel väga nõutud, siis jätame endale õiguse müüa neid tooteid olenevalt olukorrast piiratud kogustes. Kõige ajakohasema info piirangute osas saab kauplusest,” märgib Jaago. Ta lisab, et suurenenud nõudlust on tunda teatud toidukaupade ja tualett-tarvete järele ning jätab täpsustavatele küsimustele vastamata.

Selver ei näe hetkel vajadust müügipiiranguteks üheski kaubakategoorias. “Selveri kliendid eelistavad oliiviõli. Möödunud aasta müügistatistika põhjal ostsid Selveri kliendid kogu toiduõlide valikust 55% oliiviõlisid. Päevalilleõli, mida viidatud piirangud konkureerivates kauplustes puudutavad, moodustab meil toiduõlide müügimahust vähem kui kümnendiku,” ütleb Selveri pressiesindaja Rivo Veski.

Loe edasi SIIT
Allikas. arileht.delfi.ee

Jaga
Back to top button