Esmaspäev , 4 detsember 2023
toiduabi

Toiduabi pakki asendab ka Tartus toidukaart

Alates oktoobri algusest kasutatakse toimetulekuraskustes inimestele toiduabi andmiseks toidukaarti, mida saab kasutada Rimi kauplustes üle Eesti. Seni olid toidupakid eelkomplekteeritud ning toimetatud abivajajateni Eesti Toidupanga abiga.  

Toidukaardile kantakse igas kvartalis kindel summa iga pereliikme kohta (2023. aastal on see 30 eurot). Ühe perekonna kohta väljastatakse üks toidukaart, millele kantakse terve leibkonna toetussumma. Toetus tuleb ära kasutada kvartali jooksul ning allesjäänud summa uude kvartalisse üle ei kandu.  Toidukaardiga ei saa tasuda tubaka, alkoholi ega lotopiletite eest. 

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul võimaldab toidukaart igal inimesel valida poest just neid kaupu, mida tal kõige rohkem vaja läheb. “Oluline on anda abivajajatele senisest suurem otsustusvabadus enda leibkonna toitumisvalikute ja vajaduste üle,” ütles Lees. 

Toiduabi saajate nimekiri koostatakse toimetulekutoetuse ja kohaliku omavalitsuse toetuste taotluste ja saajate alusel ja nende taotlemiseks peab inimene pöörduma Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonda. 

Toiduabi on õigus saada: 

  • toimetulekutoetuse saajad; 
  • toimetulekutoetuse taotlejad, kellel on sissetuleku järgi õigus saada toimetulekutoetust, kuid kellele kohalik omavalitsus toetust ei maksa; 
  • toimetulekutoetuse taotlejad, kelle sissetulek pärast eluasemekulude maha arvamist (kehtestatud piirmäärade ulatuses) ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri; 
  • varjupaigateenust (kodutute öömaja) kasutavad inimesed; 
  • Tartu linna eelarve vahenditest makstud  ühekordsete sotsiaaltoetuse saajad. 

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Kaart: ErakTõlgendus: See on hea aeg sisemiseks peegelduseks ja

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi Teisipäev on hea päev oma tervise eest hoolitsemiseks. Võid teha trenni, süüa tervislikult või

error: Sisu on kaitstud!