Uudised

Terviseameti teine tippjuht lahkub ametist.

Terviseameti teine tippjuht lahkub ametist.

 

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai lahkub 5. juulil ametist.

Terviseameti pressiesindaja ütles ERR-ile, et Kadai saatis terviseameti töötajatele kirja, kus teatas lahkumisest omal soovil.

Kadai ütles ERR-ile, et lahkub terviseameti töölt ennekõike seetõttu, et vajab teatud mõttepausi iseenda jaoks.

 

“Ja kujunenud olukord, kus tegelikult mina isiklikult olen olnud väga palju selle taga, et toetada asutuse juhti, et terviseamet oleks tasakaalukas, et terviseamet teeks tõenduspõhiseid otsuseid ja rakendaks neid tõenduspõhiselt, mõnes mõttes tunnen ka selles osas vastutust. Kui see on viinud usaldamatusele, siis see usaldamatus on osaliselt ka minu süü,” ütles Kadai.

Kadai hinnangul on olnud probleeme üksteisest aru saamisega valitsuse ja terviseameti vahel, samuti pole infot vahetatud, mida kriisiolukord tähendab ja mida oleks kõige õigem teha.

“On olnud põrkumist selles osas just, et terviseameti loosung on olnud väga selgelt arusaamine, et see viirus väga suure tõenäosusega jääbki ringlusse, see on pikaajaline lugu ja tuleb tegeleda sellega komplekselt ja tasakaalukalt. Meie loosung on olnud ka see, et väikse riigina, piiratud ressurside tingimustes tuleb tegeleda sellega, mis on kõige efektiivsem ja annab kõige rohkem tulemust.”

 

 

Kadai sõnul on olnud probleeme terviseameti nõuannete kuuldavõtmisega. “Probleem on olnud infovahetus ja ühtsete seisukohtade omavahelise koordineerimisega. Ma loodan, et järgmistes kriisides on see parem.”

Kui koroonakriisi ajal kaitses ametit ja selle juhte sotsiaalminister Tanel Kiik, siis kriisi vaibudes heitis ta ameti juhtidele ette koostöö mittelaabumist. Sel põhjusel otsustas 2. juulist ametist lahkuda ka terviseameti juht Merike Jürilo. Martin Kadai lahkub töölt 5. juulist.

Terviseamet teatas ka, et alates 1. juulist hakkab terviseamet edastama korra nädalas kolmapäeviti koroonastatistikat koos pikema epidemioloogilise olukorra hinnanguga.

 

 

Igapäevased pressiteated jätkuvad, kui haigestunuid on ööpäevas viis või rohkem.

Samas saab terviseameti veebilehel ja koroonakaardil tutvuda ka päevase statistikaga. Avaandmeid uuendatakse iga päev kl 10.30.

Kolmapäeva keskpäeval näitas koroonakaart 1989 positiivset testi läbi aegade, mis oli sama suur number kui päev varem ehk ööpäevaga uusi positiivseid teste ei lisandunud.

Toimetaja: Urmet Kook

 

 

Jaga
Back to top button