Erakorralised uudised
lohnakuunal minuaeg.com

Terviseameti Nõuanded Lõhnaküünalde Turvaliseks Kasutamiseks

“Advendiaja Küünlaohutus: Terviseameti Nõuanded Lõhnaküünalde Turvaliseks Kasutamiseks”

Käes on advendiaeg ja paljudes kodudes süüdatakse lõhnaküünlaid, luues meeleolu ja soojust. Terviseamet rõhutab lõhnaküünalde kasutamisel ohutusnõudeid, et tagada turvaline ja meeldiv kogemus.

Lõhnaküünlad sisaldavad värv- ja lõhnaaineid, sh erinevaid värvipigmente ja eeterlikke õlisid, mis võivad põhjustada ärritust või ülitundlikkust. Värviliste ja lõhnastatud küünalde põlemisel eraldub õhku lenduvaid orgaanilisi ühendeid nagu benseen, tolueen ja polütsüklilised aromaatsed süsivesinikud, mis võivad tekitada terviseriske nagu peapööritus või limaskestade ärritus.

Terviseameti soovitused lõhnaküünalde ohutuks kasutamiseks:

  1. Eelista lõhnatuid ja värvituid küünlaid: Vähenda lenduvate orgaaniliste ühendite eraldumist siseõhku, vältides värvilisi ja lõhnastatud küünlaid.

  1. Põleta korraga ainult ühte küünalt: Piira erinevate aurude ja osakeste hulka õhus, põletades korraga vaid ühte küünalt. Kasuta tule- ja kuumuskindlat alust ning hoia eemal kergesti süttivatest materjalidest.

  1. Taga hea ventilatsioon: Põleta küünalt ruumides, kus on piisav ventilatsioon, et vältida õhku paiskuvate osakeste kogunemist.

  1. Jälgi pakendil olevaid juhiseid: Oluline on järgida toote pakendil olevaid ohutusjuhiseid ja hoiatusmärke. Näiteks hüüumärk küünlal viitab ärritavale või ülitundlikkust põhjustavale koostisele.

  1. Põleta õueküünlaid ainult välitingimustes: Vältida tuleks õueküünalde põletamist siseruumides.

Kui lõhnaküünla kasutamisel tekib halb enesetunne või terviseprobleeme, soovitab Terviseamet pöörduda abi saamiseks mürgistusteabekeskusesse, helistades numbril 16662. Turvaline ja teadlik käitumine lõhnaküünaldega aitab nautida advendiaega ohutult.
Allikas: Terviseamet

Vaata ka:

kaja kallas

– Eesti peaminister Kaja Kallas kohtus Varssavis Poola peaministri Donald Tuskiga, kellega arutati Ukraina toetamist ja Läänemere regiooni julgeolekut.

Eesti peaminister rõhutas kohtumisel, et Ukraina vajab kiiresti laskemoona, aga ka pikaajalist sõjalist abi. “Eesti

Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 11.04 – 12.04.2024

Tallinn 11.04 kell 15.39 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Manufaktuuri tänavale, kust oli tulnud teade sügavasse kraavi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!