Monday , 27 September 2021
terviseamet

Terviseameti ja politsei ühisreid Valga toidukohtadesse kujunes suuremaks tüliks. Vaktsineerin siis, kui automaadiga tulete ja ütlete, et lasete maha mind.

Reedel kell 14.13 keerab Valga politseimaja ette kaks terviseameti autot. Nad on just saabunud Tõrvast, kus leidsid ühe ohutusnõuete rikkuja. Terviseameti töötajate ülesanne on praegusel ajal muu hulgas kontrollida, kas toidukoha pidajad küsivad klientidelt vaktsineerimistõendit. Neid, kes nõuetest kinni ei pea, ootab Mats Hanseni sõnul riiklik järelevalvemenetlus. Liia Pilt on veelgi konkreetsem.

«Kui rääkimine üldse ei aita, tuleb ettekirjutus. See on kohustus viia kõik nõuetega vastavusse. Kui sellega saab korda ja järelkontrolli ajal on kõik korras, siis tõenäoliselt menetlus lõpetatakse. Kui ettekirjutus ei aita, päädib see sunniraha kohaldamisega. Kui see ka ei aita, on tagatipuks võimalik väärteomenetlus algatada.»
Vaktsineerib vaid automaadi ähvardusel

Reidi esimene ohver on Korea baar Horan. Neil läheb juba esimese viie sekundiga kehvasti. «Kas teilt koroonatõendit küsiti, kui siia tulite?» küsib Hansen lauas einestavatelt noormeestelt. «Ei küsitud,» ütlevad mõlemad. Sama tõdevad teised kaks sööjat.

Edasi jätkub vestlus teenindajaga vene keeles. Ehmunud olekuga naine leti taga püüab esialgu pareerida, et tavaliselt ta ikka küsib tõendit, ent kutsub peagi kohale omaniku. Mehe olekust on kohe selge, et säärane kontroll talle teps mitte ei meeldi. Ühtlasi muutub peagi arusaadavamaks, miks politsei eskort pole paha mõte. «Kellele pilte näitama hakkate? Inimesi hirmutate,» ütleb ta vene keeles.

Vestlus võtab peagi veel kuumemad tuurid. «Ja skazal: ma ei saa aru eesti keel! Kas te spetsiaalselt räägite mulle eesti keeles?» küsib omanik pooleldi eesti keeles.

«Te peate rahunema praegu. Miks te niimoodi käitute?» küsib Tiia Luht.
Kas teie olete vaktsineeritud?» küsib Tiia Luht vahele.

«Ei,» vastab mees. «Siis vaktsineerin, kui automaadiga tulete ja ütlete, et homme lasete maha!» lisab ta.

Loe edasi SIIT
Allikas. postimees

Jaga

Vaata ka:

vaktsiin

Müüdid ja tegelikkus: vaktsiinide koostis ja mõju

Müüdid ja tegelikkus: vaktsiinide koostis ja mõju COVID-19 vastaste vaktsiinide koostise kohta ringleb palju erinevaid …

istock 000011686797small

Teadlased kutsuvad üles vaktsineerimissurvet lõpetama

Vahendame  Objektiiv.ee artiklit Täna kohvikus Komeet ajakirjanikele esinenud teadurid Alar Aab ja Sirje Rüütel Boudinot ning …

haige

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast. Küsimus, kas hüvitist võiks ka …

Margit Sutrop

Riigikogu liige Margit Sutrop: Vaktsineerimisvastased patsiendid ei peaks saama eelisjärjekorras haiglaravi, sest nad on teadlikult riski võtnud.

Ehk peaksime tänases olukorras haiglatele antud soovitused üle vaatama ning lisama tervishoiuressursside jagamise kriteeriumide hulka …