Tuesday , 2 March 2021

Terviseamet: Pealtvaatajad Tartu Maratonile ei pääse

Terviseameti nõuete kohaselt ei ole tänavusele Tartu Maratonile pealtvaatajad lubatud.

 

 

Võistlusele võivad kohale tulla vaid osalejad ning maratoni korraldamise ning teenindamisega seotud inimesed, osaleja pääseb Tehvandi suusastaadionile ja Arulas stardialasse ainult stardinumbri või korraldaja-teenindaja akrediteeringu alusel, teatas korraldaja.

 

 

Rajal, teeninduspunktides ning finišis võivad samuti viibida ainult vastava loa saanud inimesed. Ka eliitsportlaste jootmine on lubatud vaid akrediteeritud saatjatele. Saateautod ei tohi rajal liikuda ja teeninduspunktide parklatesse sissesõit on lubatud ainult korraldajalt saadud autoloaga. Reeglite järgimist kontrollivad turvatöötajad.

 

 

Kuna pealtvaatajatel on keelatud kohale tulla, tuleb arvestada, et suusataja kohale sõidutanud autojuht ei tohi osalejaga parklast kaugemale kaasa minna. Küll aga on võimalik autojuhil vahepeal ära käia ja jälgida osaleja liikumist Championchip.ee veebilehel või tasulise GPS seadme abil ning osalejale õigeks ajaks finišiparklasse vastu minna.

 

 

„Soovitame sellel aastal anda kõik kuivad ja soojad riided enne starti pakihoidu. Nii saate kohe pärast finišit riided ära vahetada ja õiget autot otsima hakata,“ ütles olukorda ürituse peakorraldaja Indrek Kelk. Lisaks toonitas ta, et kuna õige auto tuleb osalejail ise parklast üles leida, tuleks kaasa võtta toimiv sidevahend ning kirjutada üles autojuhi telefoninumber. „Teadupärast võib telefonil aku tühjaks saada, mistõttu oleks hea, kui telefoninumber on olemas ja vajadusel saab korraldaja abiga autojuhiga kontakti,“ ütls Kelk.

Jaga

Vaata ka:

5 põhjust, miks peaksid trenni tegema

Kas laiskus ei lase sporti teha? Meie teame 5 fakti, mis aitavad sul motivatsiooni leida …

Heiki Nabi:  ma pole ühtegi keelatud ainet teadlikult kasutanud

Positiivse dopinguproovi andnud maadluse olümpiahõbe ja teistel tiitlivõistlustel mitu medalit võitnud Heiki Nabi kinnitas neljapäevahommikusel …

Kelly Sildaru “Pealtnägijas”: isa eesmärk oli võimalikult palju minu pealt teenida

Kelly Sildaru on paljude iidol, aga nüüd annab eeskuju teisel moel. Maailma üks paremaid vigursuusatajaid, …

Olümpiahõbe Heiki Nabi andis positiivse dopinguproov

Maadluse olümpiahõbe ja teistel tiitlivõistlustel mitu medalit võitnud Heiki Nabi andis positiivse dopinguproovi, edastas Postimees. …