Friday , 17 September 2021
terviseamet

Terviseamet on mures: Vähemalt +12.a lapsed ei taha ennast Pärnus vaktsineerida

Pärnu Kesklinna tervisekeskuses said neljapäeval ja reedel end vaktsineerida vähemalt 12-aastased lapsed, kuid osavõtt oli tagasihoidlik.

Neljapäeval käis vaktsineerimas ligi 60, reede keskpäevaks oli süsti saanud 11 õpilast. Väikese huvi põhjuseks võib olla viimase hetke teavitus, mida alustati alles sel nädalal eKooli ja Stuudiumi kaudu, mida lapsed või vanemad suvel ei jälgi.
Kuna vaktsineerimiseks ei pidanud end enne kirja panema, tuldi kohale juhuslikult, aga kõik toimus rahulikult ja järjekorras ootama keegi ei pidanud. Noored leidsid, et midagi hullu vaktsineerimine endast ei kujuta ja see tuleks ikka ära teha.

Muu hulgas sai kaitsesüsti ka üks lapsevanem, kes poega vaktsiini saama viis.

Koidula gümnaasiumi kooliõde Kädi Ojala ütles ERR-ile, et vaktsiinisaajaid on olnud üpriski vähe.

“Võibolla on rohkem vaktsiine tehtud juba enne reise. Aga ootame ikka tulijaid veel,” sõnas ta. Ojala sõnul ei tea koolid, kui palju lapsi on vaktsineeritud, sest see info nendeni ei jõua.

Järgmine üle 12-aastaste laste vaktsineerimine on Pärnus 14. augustil Koidula gümnaasiumis, sinna võivad minna ka teiste koolide lapsed. Vaktsineerib sanatoorium Tervis.

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

17.09 Ööpäevaga tuvastati 532 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

17. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 174 …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Hooldekodudes ja tervishoiuasutustes peab personal olema 100% vaktsineeritud ja seda peaks sätestama seadus.

Uudiseid lugeda on viimasel ajal päris hirmus: vaktsineeritus Eestis on madal ja tekivad üha uued …

vaktsiin

USA ravimifirmad Pfizer ja Moderna teatasid, et nende koroonavaktsiinide efektiivsus aja jooksul väheneb. Efektiivsuse taastab kolmas süst.

Pfizer esitas kolmapäeval uuringu, mis viitas, et vaktsiini efektiivsus väheneb aja jooksul loomulikul toimel. Vaktsiini …

13074736t1hd2da

16.09 Ööpäevaga tuvastati 510 uut covid-19 haiget, suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest.

16. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 144 inimest. Kokku on haiglas 162 …