Tuesday , 2 March 2021

Terviseamet: Olukord on halb ja me ei jõua kõigile helistada, kes on saanud positiivse COVID-19 Tulemuse.

Koroonaviiruse laialdane levik häirib lähikontaktsete kaardistamist

 

Koroonaviiruse epideemilise leviku tõttu on Terviseamet olukorras, kus positiivse testitulemuse saanud inimeste suure arvu tõttu ei ole hetkel võimalik senises mahus kaardistada nakatunute lähikontaktseid. Häireid esineb Terviseameti põhja regioonis, mille alla kuuluvad Harjumaa, Järvamaa ja Raplamaa. Lääne, ida ja lõuna regioonid jätkavad tööd tavapärases rütmis.

 

 

Kuni olukorra leevenemiseni saadetakse põhja regioonis positiivse testitulemuse saanud inimesele elektrooniline teavitus kolmes keeles, milles palutakse neil jääda koju ja teavitada ise oma lähikontaktseid. Esimesel võimalusel võtab Terviseamet nakatunuga telefoni teel ühendust ja annab täiendavad juhised, kuid käitumisreeglid haigestunule ja tema lähikontaktsetele on leitavad Terviseameti kodulehelt. Samuti palub Terviseamet lähikontaktsete kaardistamisel ja teavitamisel abi tööandjatelt ja koolijuhtidelt. Rõhutame, et isolatsioonireeglid kehtivad ka siis, kui lähikontaktist annab teada positiivse testitulemuse saanud inimene, mitte Terviseamet.

 

 

Terviseamet viib pidevalt läbi kontrollkäike, mille eesmärk on kontrollida koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud reeglitest kinnipidamist. Probleeme on tuvastatud nii meelelahutus- kui ka kultuuriasutustes, kuid peamiseks murekohaks on isolatsioonireegleid eiravad inimesed. Inspektoritele on silma hakanud üldine probleem ohutusreeglite eiramisega, mistõttu on koroonaviiruse levik laialdane ning olukorra leevenemist pole lähiajal näha.

 

 

 

Terviseamet annab kujunenud olukorra osas täiendavaid kommentaare täna kell 13.00 algaval pressikonverentsil, mis toimub ministeeriumide ühishoones (Suur-Ameerika 1, Tallinn).

Pressikonverentsi on võimalik jälgida otseülekandes järgnevalt lingilt: www.youtube.com/watch?v=CHTBBgHfrKE

Jaga

Vaata ka:

UURING: 25 protsenti eestimaalastest ei kavatse end lasta koroona vastu vaktsineerida

Koguni 25 protsenti eestimaalastest ei kavatse end lasta koroona vastu vaktsineerida ning 32 protsenti pole …

Maailma terviseorganisatsiooni karm prognoos: COVID-19 ei saa 2021.a kontrolli alla.

Maailma terviseorganisatsioon WHO peab ebatõenäoliseks, et koroonaviiruse pandeemiast suudetakse tänavuse, 2021. aasta jooksul jagu saada. …

02.03: Ööpäevaga tuvastati 1113 uut covid-19 haiget. Suri 9 inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6566 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1113 ehk …

Haigekassa hüvitab suurt osa erandkorras taotletavatest ravimitest

  Eelmisel aastal taotles haigekassalt erandkorras ravimite hüvitamist 340 inimest, kellest 280 said haigekassalt ravimite …