Sunday , 24 October 2021
DSC01163 scaled

Terviseamet: nakatumine Harjumaal dikteerib haigestumist terves Eestis

“Terviseamet teeb ettepaneku, et me ei jõuaks novembris punasele tasemele haiglaravis. Selleks, et seda pidurdada on vaja keskenduda Tallinnale ja Harjumaale, kus nakatumine on kasvamas. Nakatumine Harjumaal dikteerib haigestumist terves Eestis,” selgitas Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma.

Härma märkis kolmapäevasel pressikonverentsil, et lähiajal tuleb üle vaadata Eestis tervikuna kehtivad vaktsineerimise ja isolatsiooni strateegia, lisaks peab otsuste tegemine tema hinnangul tuginema haiglaravi näitajatel, mis on praegu prognoositust madalamal tasemel, vahendab BNS.

“Kuigi nakatumisarvud kasvavad, siis haiglaravi koormus on madal veel,” kinnitas Härma.

Härma sõnul on nüüd, kus kool on kestnud kuu aega, näha, et koolides nakatumised moodustavad 9,24 protsenti nakatumistest ja ei kava sellise kiirusega nagu oli prognoositud.

“94 protsenti neist nakatumistest on olnud sümptomitega nakatumised. Lapsed nakatuvad kõigepealt kodus ja seejärel koolis,” ütles Härma.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et nakatumised küll kasvavad, kuid haiglaravi ei kasva. “See tulemus on tulnud läbi vaktsineeerimise,” kinnitas ta.

“Kolmanda laine vaates saab öelda, et kõige pimedam on ikka enne koitu. Aga vaktsineerimise jätkamisega näeme langustrendi nakatumises ja haiglravis,” ütles Kiik.

Tartu ülikooli peremeditsiini professor ja koroonaviiruse seireuuringu juht Ruth Kalda rääkis, et TÜ on poolteist aastat viinud läbi seireuuringut ja just äsja lõpetati 20. uuringuetapp.

“Küsitleme 2300-2400 täiskasvanut ja kui võrrelda nende hulka, kes on saanud positiivse tulemuse, siis see seis on võrreldav selle aasta veebruariga. Praegusel hetkel on meil 0,9 protsenti elanikkonnast, kes on nakkusohtlikud,” nentis ta.

“See ühest küljest võib olla üsna hirmutav, sest veebruarile järgnes suur tõus. Aga me võime öelda, et seis on oluliselt parem kuigi meil on nakatunuid suhteliselt palju, siis haiglaravil on vähem inimesi. See on meie uuringugrupi arvates suur erinevus,” ütles Kalda.

Tema sõnul annavad uuringu kohaselt vaktsineeritud positiivse tulemuse kolm korda vähem ning läbipõdenute seas on 5-6 korda vähem nakkuskandjaid kui vaktsineerimata inimeste seas.

“Nakkus levib pigem noorte ja keskealiste inimeste seas,” ütles ta.

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g007cb2996 640

Teadlane: vaktsiinid viirust välja ei sureta, kuid hoiavad ära raske haigestumise

Eesti noorte teaduste akadeemia liige Tuul Sepp kirjutab, et praeguse koroonaviiruse Delta tüve puhul vaktsiinid …

Screenshot 2021 10 24 at 14.18.48

Viies liiklusõnnetuses kaotas elu kaks ja sai viga kolm inimest

Teedel ja tänavatel juhtus ööpäeva jooksul viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles suri kaks ja sai …

Screenshot 2021 10 24 at 14.13.47

Ööpäevaga lisandus 1787 nakatunut ja suri seitse inimest

Viimase ööpäeva jooksul suri seitse eakat patsienti ja 9137-st analüüsitud testitulemusest 1787 osutusid positiivseiks. Positiivse …

gripp

OLULINE: Gripp jõudis Eestisse

Laupäeval registreeriti terviseametis selle aasta esimene gripijuhtum. Kui kahel eelneval aastal jäi gripilaine sisuliselt olemata, …