Terviseamet: Kui nakatumine ei lange, jääb see suvi Eestis vahele

Nakatumiskordaja R on Eestis langenud küll 1,05 peale, kuid terviseameti peadirektori Üllar Lanno sõnul pole see tase piisav. Lanno ütles, et kui maikuuks kordaja 0,85 juurde ei lange, siis ei saa inimesed ka tavapärase elu juurde naasma hakata.

 

Lanno selgitas, et on oluline nakatumiskordaja alla saada, vastasel juhul jääb suvi Eestis n-ö vahele.

“Kutsun teid aru saama nendest meetmetest, mis valitsus on kehtestanud. Ja mitte eeldama seda, et korraldataks Eestis suuremahuliselt spordiüritusi või kultuuriüritusi,” sõnas terviseameti peadirektor.

 

 

Lanno lisas, et aasta alguses oli positiivsete koroonatestide osakaal võetud proovidest kümne protsendi juures, kuid nüüd on see tõusnud 20 protsendini. Eestis on ka väiksemaid asulaid, kus nakatumisnäit 100 000 elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul jõuab pea 4000-ni.

 

 

64 protsenti viimasel nädalal lisandunud nakatunutest on Lanno sõnul Harjumaal. 75 protsenti Harjumaa nakatunutest on aga omakorda Tallinnas, rääkis Lanno ja lisas, et murekohaks on eelkõige Lasnamäe, kuid foon on tõusmas ka Mustamäel, Haaberstis ja Põhja-Tallinnas.

Eraldi tõi Lanno välja ka Maardu, kus nakatumine püsib kõrgel tasemel.

“Terviseamet on seisukohal et reisimist tuleks vältida nii palju kui võimalik, isegi Eesti-sisest reisimist tuleks vältida,” sõnas Lanno.

 

 

Need inimesed, kes siiski otsustavad reisile minna ja on viiruse juba läbi põdenud, saavad Lanno sõnul vastavad tõendid välja printida digiregistratuuri ja testi.me keskkondade kaudu. Perearstid selliseid tõendeid ei väljasta ja tegelevad Lanno sõnul ennekõike ravitegevuse ja vaktsineerimisega.

“Usun, et inimesed, kes reisile suudavad minna, neil on hea võimalus ka iseennast aidata,” ütles terviseameti peadirektor tõendite printimise kohta

Loe edasi SIIT

Allikas. ERR.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-