Neljapäev , 28 september 2023
Erakorralised uudised

Terviseamet: Kõik kontaktid, sealhulgas lastega seotult, tuleb viia miinimumini.

Valitsus andis eile tungiva soovituse koroonaviiruse laia leviku tingimustes mitte viia lapsi ilma hädavajaduseta lasteaeda ega lastehoidu. Ka terviseameti esindaja Mihkel Näks ütles, et kõik kontaktid, sealhulgas lastega seotult, tuleb viia miinimumini.

 

Loe ka: 11. märtsist kehtivad üle Eesti ranged piirangud

 

 

Vähem kui kuu aega tagasi Tallinna Haabersti linnaosas avatud uue Naksitrallide lasteaia nimekirjas on praegu 71 last. Kohal käib neid koroonaviiruse laialdase leviku olukorras pisut üle poole, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

 

Viirus ei ole ka vastavatud lasteaiast mööda läinud – direktor Pärje Ülavere sõnul on üks lasteaiarühm töötaja positiivse kooronatesti tulemuse järel järgmise nädalani karantiinis.

“Oleme tegutsenud vastavalt juhtnööridele – vanemaid teavitanud, kõiki töötajaid teavitanud, kõik on informeeritud olukorrast, kõik meetmed, mis teha saab, oleme siin teinud,” selgitas ta.

 

 

 

Terviseameti põhja regionaalosakonna menetlusgrupi juht Mihkel Näks ütles, et Tallinnas ja Harjumaal on praegu kuus lasteaedadega seotud koroonaviiruse kollet, millest amet teadlik on. Ja ehkki Näksi sõnul juhtumite kasvu märgata pole, soovitab ta võimalusel lapsi kodus hoida.

Loe edasi: SIIT

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

lottery g5642ea6cb 640

Õnnelik mängija võitis tBingo lotoga 613 830,30 eurot

Õnnelik mängija võitis Bingo lotoga 613 830,30 eurot. Võidupilet osteti internetist ning pilet on ostetud …