Friday , 17 September 2021
lepu sars cov 2 antigen rapid test kits for self t

Terviseamet hoiatab võltsitud COVID-19 antigeeni kiirtestide eest

Väga paljud kiirtestide tootjad on toonud Euroopa Liidu turule ainult professionaalseks kasutamiseks mõeldud antigeeni testid. Testidele on tehtud Saksamaal erisus, mis on võimaldanud riigis tavakasutajatele müüa testi, mis ei ole läbinud nõuetekohast vastavushindamist. Seepärast hoiatab Terviseamet võltsitud COVID-19 antigeeni kiirtestide eest.

Selliste testide müügipakendid ja kasutusjuhendid on vastavalt tähistatud ja müük on lubatud riikides, kus on tehtud selline erisus. Saksamaal erisuse saanud testile pole lubatud müügipakendile panna CE-märgist.

Olukorras, mil paljud puutuvad esmakordselt kokku kiirtestidega, on mõned edasimüüjad leidnud võimaluse laovarude müümiseks. Ka Eestisse on levitamiseks hakatud pakkuma teste, mis ei vasta Euroopa Liidus ja Eestis kehtivatele nõuetele. Üheks selliseks näiteks on test, mida müüakse väitega, et see on Lepu Medical-i poolt toodetud nõuetele vastav enesetestimiseks sobiv test.Terviseamet palub kiirteste ostes ja levitades olla tähelepanelik, et vältida nõuetele mittevastavate seadmete kasutamist. Igasuguse kahtluse korral palub amet saata testide pilte ja dokumente kontrollimiseks terviseameti meditsiiniseadmete osakonda aadressil mso@terviseamet.ee.

Jaga

Vaata ka:

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …

istock 000011686797small

Gripivaktsiin jõudis Eestisse

Ravimiameti teatel jõudis gripivaktsiini esimene tarne uueks gripihooajaks Eestisse. Tänavu tuleb Eestisse suurem kogus gripivaktsiini …

13074736t1hd2da

17.09 Ööpäevaga tuvastati 532 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

17. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 174 …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Hooldekodudes ja tervishoiuasutustes peab personal olema 100% vaktsineeritud ja seda peaks sätestama seadus.

Uudiseid lugeda on viimasel ajal päris hirmus: vaktsineeritus Eestis on madal ja tekivad üha uued …