Monday , 17 January 2022
Pfizeri vaktsiin

Terviseamet: Augustikuus vaktsineerimise intensiivsus kasvab oluliselt, tulevad ka need inimesed, kes on kõhelnud,

Terviseamet: Augustikuus vaktsineerimise intensiivsus kasvab oluliselt, tulevad ka need inimesed, kes on kõhelnud,

Suhteliselt kiirelt alanud, kuid suve alates aeglasemaks muutunud Eesti elanikkonna vaktsineerimine läheb taas intensiivsemaks augustis, ütles saates “Otse uudistemajast” sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse.

Jesse sõnul suudeti kiired olla vaktsineerimises veebruaris-märtsis ehk ajal, mil toimus kindlate sihtgruppide vaktsineerimine. “Võib-olla suured vaktsineerimiskeskused sai tehtud nõks liiga vara, perearstide juures oleks pidanud püsima vaktsiin kaks-kolm nädalat kauem,” nentis ta.

Jaani- ja puhkusteaja madalam vaktsineerimistempo oli Jesse sõnul prognoositav, kuid samas ei soovita loobuda eesmärgist saavutada sügisel üle 60-aastaste seas vähemalt 80-protsendine vaktsineeritus.
“Minu hinnang on see, et augustikuus vaktsineerimise intensiivsus kasvab oluliselt, tulevad ka need inimesed, kes on kõhelnud,” lausus ta.

Jesse nõustus kriitikaga, et riik peaks praegu kasutama jõulisemat kampaaniat kõhklejate vaktsineerima saamiseks. “Ma olen nõus, et praegu on aeg, kus ei peaks olema ühtegi online meediaväljaannet võimalik avada ilma, et sa ei näe bännerit, et kas oled vaktsineeritud. Ka tänavapildis peaks olema rohkem näha. Kahetsusväärne hilinemine oli meediahanke tegemisel. Üksikasju ei saa avaldada, kuid asi saab korda,” lausus Jesse.

Jesse sõnul ei aitaks vaktsineerimise kiirendamisele kaasa ei maapiirkondadesse saadetavad vaktsineerimisbussid ega vaktsineerimistelgid suurüritustel.

“Meie murekohad pole maapiirkonnad. Kõige madalamad vaktsineerimisega hõlmatuse näitajad on Tallinna linnaosades, väljaarvatud Nõmme ja Pirita, Sillamäel, Narvas, Paldiskis, Loksa, Maardus. Need ei ole maapiirkonnad,” lausus ta.

Loe edasi SIIT
Allikas Err.ee

Jaga

Vaata ka:

testi tegemine

OLULINE: Alates esmaspäevast ( 17.01) saab koos koroonatestiga teada ka gripi ja RS-viiruse testitulemuse

Alates esmaspäevast saavad kõik, kellel on saatekiri avaliku testimise punkti, samast proovist kolm tulemust: lisaks …

covid 19 g829362110 640

15.01. Ööpäevaga tuvastati 2220 uut covid-19 haiget. Suri 6 koroonaviirusega nakatunud inimest

15. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 264 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

kiirtest

Sel nädalal tuvastati koolides kiirtestimisega üle 1200 positiivse tulemuse

Sel nädalal tuvastati üldharidus- ja kutsekoolides toimunud koroonaviiruse kiirtestimise käigus kokku 1224 positiivset tulemust. Enamik …

EMO123

Tallinna libedad tänavad ajasid täna erakorralise meditsiini osakonnad täiesti umbe.

Neljapäeval saabunud sula tegi Tallinnas tänavad libedaks ning see kasvatas ka haiglate erakorralise meditsiini osakondades …