Uudised

Terviseamet: ärme kaota valvsust ka Jüriöö tähistamisel

“Haigestumise tase on endiselt väga kõrge. Kui püsime õigel teel ja olukorra paranemine jätkub, saame naasta tavapärase elukorralduse juurde,” sõnas Terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Terviseamet soovitab kõrge riskitaseme tõttu Jüriöö ülestõusu tähistamisel vältida kogunemisi, hoida teiste inimestega turvalist vahemaad ja hoiduda pidudest.
Lanno paneb inimestele südamele, et peetaks kinni kõikidest ohutusmeetmetest. Peadirektori sõnul on ülimalt oluline jätkata kõikide ennetusmeetmete järgimist.

“Koroonaviiruse ennetusmeetmeteks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine,” selgitas Lanno.

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks mõeldud piirangud kehtivad vähemalt selle nädala lõpuni. Piirangud kehtivad kõikjal Eestis, et vähendada inimeste kokkupuuteid ja saada viiruse levik kontrolli alla. Valitsus leevendab piiranguid eri valdkondades etapiviisiliselt vastavalt viiruse leviku olukorrale ja tegevuste iseloomule.
Terviseamet soovitab isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju. Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Jaga
Back to top button