Tervis

TERVISEAMET: COVID-19 haigestumine on langustrendis, ent riskitase on jätkuvalt väga kõrge

Viimase nädala nakatumise statistika põhjal on haigestumine langustrendis. Prognoositavalt võib sel nädalal oodata keskmiselt päevas üle 2500 nakatunu.

Eelmisel nädalal lisandus 22 680 haigusjuhtu, nädal varem üle 31 000.Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul on viimase 14 päeva haigestumus langustrendis kõikides maakondades. „Vaheajale iseloomulikult oli suurim langus kooliealiste hulgas, vanemaealiste hulgas jäi haigestumine pigem stabiilsele tasemele,“ selgitas ta.

Haiglaravil on veidi alla 600 inimese, kuid järgmiseks nädalaks võib see langeda kuni 550 inimeseni. Olulist vähenemist haiglaravi vajaduses veel täheldada ei saa, hospitaliseerimine püsib pigem stabiilsena. Eelmisel nädalal suri 57 inimest, kellest vaktsineerimata olid 36. Surnute vanus jäi vahemikku 21–98, keskmine vanus oli 77 ning kõikidel olid kaasuvad haigused.

Haiglaravi kasvu piiramise puhul on äärmiselt olulisel kohal kolmandad doosid, mis aitavad vältida raskeid haigusjuhte. Haiglaravi vajadus COVID-19 põdejatele püsib jätkuvalt kõrge ning piiratakse plaanilist ravi, mistõttu lükkub nädala jooksul tuhandete inimeste ravi edasi. Voodikohti võib juurde tekitada üksnes siis, kui leidub töötajaid, kes patsiente ravivad. Praegu on peamiseks piiranguks personalipuudus haiglates.

Jaga
Back to top button