Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
unnamed 1

Teisipäeval lehvivad Eesti lipud rahu ja Euroopa ühtsuse väljendamiseks

Teisipäeval, 9. mail on Euroopa päev ja sel päeval heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja omavalitsusasutused, samuti avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Lippu on oodatud heiskama ka kõik kodumajapidamised, organisatsioonid ja ettevõtted.

Koos Eesti lipuga heiskavad Euroopa Liidu lipu Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe peastaap ja omavalitsusorganid.

Euroopa päev on pühendatud rahule ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1950 tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schumann ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine ja sellega sai alguse Euroopa tihedam lõimumine.

Euroopa päeva tähistatakse üle Euroopa. Tallinnas toimub aasta eurooplase väljakuulutamine, tulevikku vaatav seminar, passimäng ja kontsert. Tähtpäevaga seotud tegevusi leiab nii Haapsalust, Kärdlast, Ida-Virumaalt, Tartust, Pärnust kui Võrust. Loe täpsemalt https://estonia.representation.ec.europa.eu/uudised-ja-uritused/euroopa-paev_et

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!