gay

TEGID AJALUGU! Esimesena Eestis ühise perekonnanime võtnud kooselupaar: „Inimeste hirmust on raske aru saada. Oleme täiesti tavalised inimesed!“

Esimese samast soost paarina riigilt ühise perekonnanime võtmiseks loa saanud naised ei taha traditsioone lõhkuda, vaid au sees hoida. Kui võimalik, abielluksid nad silmapilk. „Natuke harjumatu on veel!“ ütleb Heleri, kes võttis Kadri perekonnanime. „Ma pole kindel, kas see on päris lõpuni kohale jõudnud!“

Kolmekümnendates eluaastates Kadri ja Heleri on kõike muud kui see, millest kõnelevad stereotüübid. Nad pole „lippe lehvitanud“ ega ühelgi paraadil osalenud. Nende lähemate sõprade seas pole ühtegi samast soost paari.

Ent kui mõni kolleeg peaks kaaslase kohta uurima – on ju mõlemal kihlasõrmus sõrmes –, püüavad naised teemat võimalusel vältida. Nad teavad, et paljud ei pruugi olla valmis vastust kuulma. Et naisena on nad oma kõrvale valinud teise naise. Sel põhjusel on nende nimedki artiklis muudetud.

Hiljaaegu tegid nad aga ajalugu: neist sai esimene kooselu ametlikult registreerinud paar, kel lubati ka ühine perekonnanimi võtta. Siseministeeriumist öeldi Õhtulehele, et 27. märtsi seisuga on samast soost elukaaslase perekonnanimi antud seitsmele inimesele.

Loe edasi SIIT

Alliaks. Õhtuleht.ee

Vaata ka:

horoskoop armastus

Armastuse Horoskoop – Neljapäev, 20. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna võib armuelus olla suur energia ja kirg. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev 20 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Sauade ÄssTäna ootab sind energialaeng ja uusi võimalusi