Reede , 9 juuni 2023
Erakorralised uudised

Teehooldus Saaremaal jätkub tavapärases rütmis

Transpordiamet lõpetab laupäeval kell 23 rohke lumesaju ja tuisu tõttu Saaremaa riigiteedel terve päeva kehtinud rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi. Teede korrashoid jätkub tavapäraste hooldustsüklitega, kuid sõidukijuhtidel tuleb olla endiselt väga ettevaatlik.

Saaremaal sadas ühe ööpäevaga kohati maha 40-50 cm lund. Teedelt eemaldati päeva jooksul üle 300 murdunud puu ja suurema oksa, kogu maakonna hooldetehnika oli teedel. Intensiivse lume- ja libedatõrjega alustati juba reede õhtul ja lõpetatakse laupäeva keskööl. Edasi jätkub Saaremaal riigiteede hooldus tavapärases rütmis ning tegeletakse järelkoristusega.

Palju lund on sadanud puudele ja okstele, mille tagajärjel on puud kaardunud liiklusruumi. Puud ja oksad võivad murduda ja tekitada liiklusohtu ning seetõttu tuleb liiklejail jätkuvalt olla äärmiselt ettevaatlik ja valida ohutu sõidukiirus.

Transpordiamet kehtestas laupäeval kell 6.00 Saare maakonna riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi. Öösel alanud ning päeval jätkunud lumesaju tõttu oli osa riigiteid muutunud läbimatuteks või väga raskesti läbitavateks.

Transpordiamet ootab liiklejatelt infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata http://tarktee.ee.

Vaata ka:

Euroopa suplusvee kvaliteet on endiselt kõrge

Täna avaldatud iga-aastase suplusvee aruande kohaselt vastas enamik Euroopa supluskohtadest 2022. aastal Euroopa Liidu kõige …