Sunday , 24 October 2021
irja lutsar

Teadusnõukoda: Vaktsineerimata inimestele peavad tulema karmid piirangud.

Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul pooldab nõukoda oluliselt karmimaid piiranguid vaktsineerimata inimestele. Lisaks tehakse valitsusele ettepanek anda antikehadega inimestele lühiajaline tõend haiguse läbipõdemise kohta.

“Ega me välistada ei saa, et mingisugused piirangud tuleb kehtestada, kui olukord niimoodi edasi läheb, et vaktsineerimine üldse ei edene ja nakatumine väga hästi edeneb,” kommenteeris Lutsar ERR-ile esmaspäevast teadusnõukoja kogunemist, kus oli arutluse all uute piirangute kehtestamine.
Lutsar leidis, et oluliselt tõhusamad piirangud tuleks kehtestada ennekõike vaktsineerimata inimestele, kuid reaalsuses võivad need puudutada kõiki.

“Kui olukord läheb väga hulluks, saavad paratamatult piirangutega pihta ka need inimesed, kes on kõik väga korralikult teinud ja ennast vaktsineerinud,” möönis ta.

Lutsar lisas, et teadusnõukoda arutas ka, kuidas siseriiklikult aktsepteerida seda, kui inimesel pole tõendit koroonaviiruse läbipõdemise kohta, kuid on olemas antikehad.

Eelmisel nädalal andis Tallinna halduskohus õiguskaitse seitsmele inimesele, millega said SARS-CoV-2 antikehadega vaktsineerimata inimesed läbipõdenute staatuse olenemata positiivse testi eelnevast olemasolust

Seitse kaebajat ei ole COVID-19 haiguse vastu vaktsineeritud, ent on selle haiguse läbi põdenud rohkem kui 180 päeva tagasi ehk on teisisõnu inimesed, kellele valitsuse korraldusega kehtestatud erinevad piirangud täielikult kehtivad. Kõik nimetatud inimesed esitasid kohtule koos kaebusega SYNLAB Eesti OÜ väljastatud tõendi, mis kinnitab antikehade olemasolu nende veres.
Halduskohus asus seisukohale, et seni kohtule edastatud andmetel puudub mõistlik põhjus kohelda neid inimesi teistmoodi kui neid inimesi, kes on vaktsineeritud või kes on tõendatult COVID-19 haiguse läbi põdenud viimase 180 päeva jooksul.

“Vaatasin kõige uuema kirjanduse läbi,” selgitas Lutsar. “Kõik ütlevad sedasama: me ei tea, missugune see antikehade kontsentratsioon peab olema, et see annaks immuunkaitse. Samas tõdevad kõik, et muudmoodi antikehasid ei saa, kui viirusega kokku puutudes.”

Seetõttu lubas Lutsar tõendi andmise ettepaneku valitsusele teha, kuid rõhutas, et lahendust on võimalik aktsepteerida ainult Eestis.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g007cb2996 640

Teadlane: vaktsiinid viirust välja ei sureta, kuid hoiavad ära raske haigestumise

Eesti noorte teaduste akadeemia liige Tuul Sepp kirjutab, et praeguse koroonaviiruse Delta tüve puhul vaktsiinid …

Screenshot 2021 10 24 at 14.18.48

Viies liiklusõnnetuses kaotas elu kaks ja sai viga kolm inimest

Teedel ja tänavatel juhtus ööpäeva jooksul viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles suri kaks ja sai …

Screenshot 2021 10 24 at 14.13.47

Ööpäevaga lisandus 1787 nakatunut ja suri seitse inimest

Viimase ööpäeva jooksul suri seitse eakat patsienti ja 9137-st analüüsitud testitulemusest 1787 osutusid positiivseiks. Positiivse …

gripp

OLULINE: Gripp jõudis Eestisse

Laupäeval registreeriti terviseametis selle aasta esimene gripijuhtum. Kui kahel eelneval aastal jäi gripilaine sisuliselt olemata, …