Sunday , 19 September 2021
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tartus toimus korteris suur gaasiplahvatus, korteris viibinud 46.a mees suri saadud vigastustesse haiglas. Raskes seisus on 2 politseiniku.

Annan teada, et Tartus Jaama tänava korteris viibinud 46-aastane mees suri saadud vigastustesse haiglas.

Lõuna prefekt Vallo Koppel:
„Igapäevaselt tuleb ette olukordi, kus politseinikel tuleb teiste aitamiseks ja kaitsmiseks riskida oma tervise ning eluga. Paraku on ohte täis politseitöös nõnda, et kunagi ei tea lõpuni ette, milline väljakutse võib osutuda selliseks, kus teistele abi andma minnes satud ise eluohtlikku olukorda. Olgugi, et politseitöös ei ole ühtki väljakutset ega ülesannet, mida saaks pidada lihtsaks või rutiinseks, ei ole igal hetkel ja igal pool kõike võimalik lõpuni ette näha.

Täna kahjuks oli just üks sellistest päevadest, mil politseinikud, päästjad ja kiirabitöötajad läksid kontrollima teadet, et ühest korterist immitseb gaasilõhna. Vaevu jõudsid operatiivtöötajad sündmuskohale, kui toimus tugev plahvatus.
Plahvatuse tõttu said tõsiseid vigastusi kuus inimest, kellest viis olid operatiivtöötajad. Nende seas olid ka kaks meie töötajat, 23-aastane ja 25-aastane politseinik, kes paraku said kõige raskemalt viga. Ulatuslike põletushaavade tõttu on nad väga raskes seisus. Raskes, aga stabiilses seisus on ka kõik teised plahvatuses viga saanud inimesed.
Loodame südamest, et meedikute pingutused annavad tulemust ning soovime viga saanud politseiametnikele, kolleegidele päästest ja kiirabist ning teistele kortermajas aset leidunud plahvatuses kannatada saanud inimestele kiiret paranemist.

Samal ajal pakume tuge nii lähedastele kui Tartu patrullpolitseinikele, keda kolleegidega juhtunu arusaadavalt väga tugevalt mõjutab.
Käimasolevas kriminaalmenetluses teeme selgeks kõik üksikasjad, mis võisid niivõrd traagilise sündmuseni viia.“

Täna veidi enne kella 14 sai Tartus kortermajas toimunud gaasiplahvatuses vigastada kokku kuus inimest, vahendas BNS.

Häirekeskus sai kell 13.44 teate, et Jaama tänaval on toimunud gaasiplahvatus, milles esialgse info kohaselt sai kannatada viis sündmuskohale reageerinud operatiivtöötajat ja üks kortermaja elanik.
Häirekeskusele teatati, et ühest korterist immitseb gaasilõhna ning ust ei avata. Kohale saabunud päästjad asusid kontrollima olukorda, kui kell 13.56 toimus plahvatus, mille tõttu sai kannatada kuus ininimest. Kannatanute seas on kaks päästjat, kaks politseinikku, üks meedik ning kõrvakorterist välja toodud meeskodanik.

Plahvatuse tõttu purunesid Jaama tänava kortermajal aknad ning kuna plahvatus oli sedavõrd tugev purunesid aknad ka osadel naabertänavate hoonetel. Korteris, kus toimus plahvatus lokaliseeriti tulekahju kella 14.30-ks.

Päästjad kontrollivad kõik plahvatuses kannatada saanud hooned turvalisuse tagamiseks üle. Tänavad õnnetuspaiga lähistel on suletud ja liiklus on suunatud mujale.

Liiklejatel palutakse jälgida politseinike korraldusi.

Jaga

Vaata ka:

ILM EESTIS 455x300 1

ILM: Pühapäev 19.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on -2 ..+12°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, rannikul kuni 11, …

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …

F Politsei 2

LEITUD: 13-aastane Jutta läks ise koju tagasi.

Reede õhtul Tallinnas kadunud 13-aastane Jutta Amalia ilmus enne südaööd ise koju tagasi. Politsei kinnitusel …