Pfizeri vaktsiin

Tartus on vaktsineeritud pooled 12-17-aastastest koolinoortest

Tartus on vaktsineeritud pooled 12-17-aastastest koolinoortest

Vaktsineerimine annab kindlustunde, et noorte hariduselu, aga ka harjumuspärane vaba aja veetmine, saavad jätkuda ning väheneb võimalus kanda enese teadmata viirust vanematele, vanavanematele ja vanavanematele,” ütles Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liige, professor Joel Starkopf.

“COVID-19 on ohtlik haigus kõigile, nii noortele kui vanadele. Noortel inimestel esineb rasket haigestumist küll vähem, kuid suur on nende roll haiguse levikul. Selles vanuserühmas on tavaliselt väga palju sotsiaalseid kokkupuuteid – koolitunnis, treeningutel, erinevatel vabaajasündmustel,” selgitas Starkopf.
Starkopf lisas, et noorte valmidus vaktsineerimiseks on hea tõestus ühiskondliku vastutuse tunnetamisest. “Mul on hea meel, et meie linna noored on ses osas eeskujuks. Kõik kooliõpilased, ka üliõpilased ja teised noored vanuses 12 kuni 30 aastat on oodatud vaktsineerima Tartu vaktsineerimiskeskusesse.”

Pühapäevase seisuga on Tartu linnas vaktsineeritud 50,08 protsenti 12-17-aastastest koolinoortest, sealhulgas on 12-15-aastaste noorte hulgas vaktsineerituid 44,64 protsenti ja 16-17-aastaste tartlaste hulgas 62,57 protsenti.

Tartu linn alustas juulikuus koostöös Tartu ülikooli kliinikumiga teavituskampaaniat “Avatud Tartu”, kus pöörati eraldi tähelepanu koolinoorte vaktsineerimisele.

Tartu vaktsineerimiskeskuses saavad kõik soovijad alates 12. eluaastast vaktsineerida end COVID-19 vastu. Kuni augusti lõpuni saab Tartu vaktsineerimiskeskuses kaitsesüsti ilma ette registreerimata keskuse lahtiolekuaegadel kell 10-18. Etteregistreerimata aegadel kasutatakse Pfizeri vaktsiini.

Jätkuvalt saab ka aegu broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 7 317 200 esmaspäevast reedeni kell 8-18.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

3 Sodiaagimärki, kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma (Heas Või Halvas) teisipäeval 21.05.2024

1. Kaksikud (21. mai – 20. juuni) Kaksikud seisavad silmitsi oluliste tõdede ja otsustega oma

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline