Monday , 27 September 2021
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tartumaal hukkus sõiduautolt löögi saanud jalakäia

Teade Tartumaal Elva vallas Kirepi külas juhtunud raskest liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele paar minutit peale kella 15. Sündmuskohal töötanud Tartu avariipolitseinik Kuuno Kiudorf rääkis, et nii sõiduauto kui ka jalakäija liikusid mõlemad mööda Tartu-Jõhvi-Valga maanteed suunaga Valga poole, kui sõiduautole astus paremast teeservast ootamatult ette arvatavalt teed ületama asunud jalakäija.

„Jalakäia liikus paremas teeservas seljaga tagantpoolt lähenevate sõiduautode poole ning oli teel lähedal asuvasse kauplusesse. Esialgse info kohaselt ei veendunud kohalik eakas mees aga teeületuse ohutuses ning astus otse ette temaga samas suunas liikunud ning Tartust Valga poole sõitnud sõiduautole Volvo. Autojuht püüdis küll otsasõitu vältida ning keeras järsult vasakule telgjoone suunas, kuid kokkupõrget see manööver paraku ära ei hoidnud. 71-aastane jalakäija sai kokkupõrkes sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal“, kirjeldas avariipolitseinikud juhtunut.
Avariipolitseinik kinnitas, et Volvo juht oli kaine ja omab juhtimisõigust. Tema õnnetuses viga ei saanud. Hukkunud jalakäia kainus selgub ekspertiisis. Tee õnnetuspaigal oli asfaltkattega ning kuiv. Nähtavus ja ilmastikuolud olid hea. Lubatud maksimaalne sõidukiirus sel teelõigul oli 90 km/h.

Avariipolitseinik Kuuno Kiudorf tuletab meelde, et maanteel liikudes tuleb kõndida vasakus teeservas tagamaks iseenda ohutus ning ülevaade liikluses toimuvast. „Kui suure liiklusega trassil on tarvilik ületada teed, siis tuleb arvestada sellega, et sõidukite kiirused on seal suured, mistõttu tuleb teeületuse ohutuses olla lõpuni veendunud. Selleks tuleb valida turvaline ja hea nähtavusega lõik ning olla kindel, et tervelt teisele poole jõutakse,“ loetles avariipolitseinik tegureid, mis tagavad ohutu teeületuse.

Jaga

Vaata ka:

eur500

KUUM: Mees leidis Tartus Kuperjanovi tänavalt suure summa sularaha ja viis politseisse.

Mõni päev tagasi leiti Tartus Kuperjanovi tänavalt suurem summa sularaha, mis ootab nüüd politseis oma …

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …

relv

Elvas ähvardas alkoholijoobes 34.a mees, relvaga naabreid ja politseinikku.

24. septembri hilisõhtul ähvardas alkoholijoobes 34-aastane mees Elvas Kirde tänava kortermajas relvataolise esemega naabrit ning …