kuunal

Tartumaal hukkus kahe sõiduki kokkupõrkes mees

Tartu avariipolitseinik Aare Sulg kirjeldas, et esialgsetel andmetel hakkas Tartu suunas sõitnud Audi A3 juhtinud mees tegema möödasõitu tema ees peatunud ja vasakpöörde võimalust oodanud sõidukist.

 

„Paraku märkas Audi juht liiga hilja, et vastassuunast liigub vastu kaitseväe sõidukite kolonn. Ta kaotas möödasõidul sõiduki üle kontrolli ning põrkas kokku talle vastu liikunud kolonnis sõitva esimese veoautoga,“ kirjeldas politseinik.

 

Kokkupõrge oli sedavõrd tugev, et Audi roolis olnud 33-aastane mees sai paraku surmavaid vigastusi. Lisaks temale olid sõiduautos veel 29-aastane mees ja 21-aastane naine, kes said viga ja viidi haiglasse.

 

Avariis osalenud veoautot juhtis 20-aastane mees ning samas masinas oli veel üks kaasreisija. Neist kumbki õnnetuses viga ei saanud.

 

„Möödasõit on liikluses üks ohtlikumaid manöövreid, mistõttu tuleb see alati põhjalikult läbi mõelda. Kui nähtavus on kasin, tuleb möödasõidust loobuda. Samuti on oht, et juht võib vastu sõitvate autode liikumiskiirust ja möödasõidule kuluvat aega valesti hinnata. Antud juhul võis oma roll raskes avariis olla ka tõigal, et Audil olid all suverehvid, mis tänastes talvistes oludes äkilisematele manöövritele lihtsalt ei reageeri,“ kirjeldas avariipolitseinik.

 

Ta märkis, et kuigi seadus lubab praegusel kuupäeval juba suverehvide kasutamist, ei ole aastaajad alati vennad. „Praegusel ajal, mil ilm on niivõrd muutlik, tuleks rehvivalikul alati aknast välja vaadata ning hinnata rehvivalikul tegelikku olukorda, mis ka ilma muutudes kriitilisemal hetkel teel püsida aitab,“ nentis ta.

 

Edasises uurimises selgitatakse kõik täpsemad üksikasjad, sealhulgas ka autojuhi kainus.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-