Tervis

Tartu ülikooli kliinikumi labori eksimus maksis naise elu!

Tartu ülikooli kliinikumis mullu suvel vähki surnud naine kaotas oma elu labori eksimuse tõttu, otsustas ravivigade komisjon. „Arstid ei kahtlustanud kordagi, et analüüside andmed võisid olla valed. Ema kaebused ja sümptomid jäeti arvestamata,” ohkab tütar.

Mullu suvel suri Tartu Ülikooli kliinikumis verevähki 66aastane naine. Õigeaegne ravi oleks ta päästnud, ent haiglas värskelt kasutusele võetud analüsaator oli valesti seadistatud ja nii jäi naise raske terviseseisund tuvastamata. Ehkki analüüsitulemused kuvati kuni tuhandekordse veaga, hakkasid arstid patsiendi tegelikku seisu aimama alles kaks päeva enne tema surma. Siis polnud ravist enam abi.

„Ema enneaegset ja välditavat surma sellistel põhjustel on väga raske aktsepteerida. Selle tagajärjel tekkinud moraalne kahju on suur ja sellest põhjustatud stressitase väga kõrge,” ütleb ema kaotanud naine Õhtulehele.

Kuna lähedaste suhtlus võimaliku ravivea osas Tartu Ülikooli kliinikumiga on olnud konarlik, pöördusid nad õiguse saamiseks tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjoni (TKE) poole.

Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht

Jaga
Back to top button