Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Tartu Ulikooli peahoone foto Andres Tennus scaled

Tartu Ülikool pakub võimekatele esmakursuslastele praktilisi lisaõpivõimalusi

Tartu Ülikoolis algab uuel õppeaastal taas programm „Talendid Tartusse!“, mis annab võimekatele Eesti noortele eneseteostuseks tavalisest mitmekesisemad õpivõimalused.

Programmi eesmärk on pakkuda atraktiivseid õppimisvõimalusi tulevastele tudengitele, kes on oma senisel haridusteel saavutanud suurepäraseid õpitulemusi ja seega juba omandanud ülikooliõpingute alguse väärsed teadmised.

Tartu Ülikooli bakalaureuseõppe esimesel kursusel on õpingute kõrvalt võimalik osaleda teadus- või ettevõtlusprojektides. Samuti on valikus õpetamisoskuste omandamine ja ise oma valdkonna teaduse huviringi loomine.

Kandideerida saavad noored, kes asuvad sel aastal Tartu Ülikooli õppima ja on gümnaasiumi jooksul osalenud Eesti olümpiaadide lõppvoorudes või rahvusvahelistel olümpiaadidel. Programmiga on võimalik liituda ka juhul, kui abituriendi eesti keele ja matemaatika riigieksami tulemused on mõlemad vähemalt 90 punkti või Tartu Ülikooli akadeemilise testi tulemus vähemalt 80 punkti.

Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel on võimalik tutvuda iga suuna projektidega, teha omale meelepärane valik ja kandideerida programmi. Kandideerimine kestab 24. juulini. Programmi pääsenud selguvad 17. augustil.

Augusti- ja septembrikuu jooksul kohtuvad projekti pääsenud juhendajatega ning seejärel saavad soovi korral oma eelistust muuta. Õpingute jooksul on igal aastal võimalik valida uus suund või jätkata juba valitud teed.

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna esmakursuslased, kes on suurepäraselt esinenud üle-eestilistel aineolümpiaadidel või esindanud Eestit rahvusvaheliselt, saavad taotleda ka stipendiumi.

Vaata videost, millistes projektides on tudengid programmi raames osalenud.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!