tartu

Tartu tähistab liikuvusnädalat bussidisko ja tasuta bussisõiduga

Tartu tähistab liikuvusnädalat bussidisko ja tasuta bussisõiduga 

Tartu tähistab 16.–22. septembril üle-euroopalist liikuvusnädalat. 15. septembril toimub liikuvusnädalat sissejuhatav bussidisko, müügile tulevad uue kujundusega bussikaardid, algab “Kiida bussijuhti” kampaania ning nädala lõpetavad liiklusohutuse koolitus, arutelu ja kergliikurite ühissõit.

Euroopa liikuvusnädalaga kutsutakse kõiki inimesi üles käituma keskkonnasäästlikumalt, liikuma aktiivselt ning väärtustama tervist, asendades autosõidud ühistranspordi, jalgratta, tõukeratta või mõne muu alternatiivse liikumisvahendiga. Liikuvusnädalal on sõit linnaliinibussidega kõigile tasuta.

15. septembril õhtul kell 19-22 toimub Küüni ja Uueturu tänava ristil bussidisko. Kohal on linnaliinibussid, sh saab uudistada Stencibility kleepsubussi ja tutvuda huvitavate Tartu linnaliinibussi ajaloofaktidega. Lisaks saab testida oma reaktsioonikiirust ja katsetada sõitmist kastiratastega. Muusikat mängivad DJ-d Dr. PhilGood & the Accountant ning DJ Duo ÖÖ. Tänavatoitu pakub Peas Out.

16. septembrist 30. septembrini saavad kõik sõitjad kiita bussijuhte. “Kiida bussijuhti” kampaania eesmärk on tunnustada linnaliinide bussijuhte abivalmiduse, kliendisõbralikkuse ja professionaalsuse eest. Oma hea sõna saab bussijuhile kirja panna Tartu kodulehel www.tartu.ee/kiidabussijuhti.

18. septembril lähevad linnapea ja Tartu kõrgkoolide rektorid ühisele rattasõidule. Ühissõidu eesmärk on tuua tähelepanu liikuvusteemadele, arutada ülikoolide ja linna koostöökohti säästva liikumiskeskkonna teemadel ning näidata eeskuju nii linlastele kui tudengitele.

Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril kell 16 viib Transpordiamet läbi kergliiklejate ohutu sõidu koolituse AHHAA teaduskeskuse ees. Kell 17 toimub AHHAA teaduskeskuses avalik arutelu teemal “Quo vadis, rattalinn Tartu?” ning liikuvusnädala lõpetab kell 18 algav kergliikurite ühissõit teaduskeskuse eest, mida korraldab Tartu Rattaliiklejate Selts.

Liikuvusnädal toob endaga kaasa ka uues kuues bussikaardi. Uue kujundusega bussikaart on võimalik soovijatel kahe euro eest soetada R-Kioskist, Selverist, Rimist, Prismast, Omniva postiasutustest, Tartu bussijaamast (T-Pilet) või raekoja infokeskusest. Neile, kellel pole kunagi isikustatud bussikaarti olnud või kelle kaart on kadunud, antakse raekoja infokeskusest liikuvusnädala raames juhiloa alusel tasuta uue kujundusega isikustatud bussikaart.

Lisainfo: www.tartu.ee/liikuvusnadal

Allikas: Tartu Linnavalitsus

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida

ultra detailed nebula abstract wallpaper 7

Juunikuu teisel poolel võivad mõned tähemärgid kogeda raskemaid aegu. Siin on neli tähemärki, kellel võib olla keerulisem periood:

Kaksikud: Kaksikuid ootab keeruline aeg töö ja suhete osas. Saturni retrograad võib tuua takistusi ja