Sunday , 19 September 2021
Tarmo Soomere

Tarmo Soomerest on saamas ametlik presidendikandidaat

Tarmo Soomerest on saamas ametlik presidendikandidaat,

Eesti Teaduste Akadeemia presidendist, akadeemik Tarmo Soomerest on saamas ametlik presidendikandidaat, ütlesid ERR-ile Keskerakonna ja ka Reformierakonna fraktsiooni esindajad, kellega Soomere esmaspäeval kohtus.

Nii Reformierakonna kui ka Keskerakonna esindajad kinnitasid, et kohtumisest jäi sümpaatne mulje ja Soomerest võib saada ametlik presidendikandidaat. Kindlaid toetusavaldusi nad aga veel ei teinud.
“Oli küsimusi välispoliitikast, põhiseaduslikust järelevalvest, kodanikuühiskonna ühendamisest või n-ö vaimsest majakast, mis rolli president kindlasti kannab. Ja läksime kohati ka detailsemaks. Kas või vaktsineerimise teema või COVID-i olukord või siis see, et kui me ühiskonnas näeme, justkui me lähtume hästi palju teadusest, aga inimesed paljudel juhtudel kipuvad justkui teaduse suhtes olema skeptilised, kas või vaktsineerimise teemal, et kas siis Tarmo Soomerel kui tugeval teadlasel ja teadlaste esindajal oleks ka imerohtu selleks, et me rohkem teadusesse usuks ja kuidas võib-olla neid muutusi ühiskonnas läbi viia ja polariseerumist vältida, et rohkem inimesi ühendada,” rääkis Reformierakonna fraktsiooni juhtiv Mart Võrklaev.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid ütles, et kohtumine oli positiivne.

“Meile jättis Tarmo Soomere sümpaatse mulje ja usaldus meie vahel kasvas. Aga kas ka piisavalt, et me saaksime tagada 68 poolthäält? Me teame, et Keskerakonnal on parlamendis 25 häält, nii et me vaatame kogu võrrandit tervikuna. Me tõesti üritame leida erakondade ülest kandidaati. Täna võib nii palju öelda, et kui on olemas teiste erakondade hea tahe ja võimekus tulla, siis ma võin interpreteerida, et Keskerakonna taha see ei jää,” ütles ta.

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

ILM EESTIS 455x300 1

ILM: Pühapäev 19.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on -2 ..+12°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, rannikul kuni 11, …

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …

F Politsei 2

LEITUD: 13-aastane Jutta läks ise koju tagasi.

Reede õhtul Tallinnas kadunud 13-aastane Jutta Amalia ilmus enne südaööd ise koju tagasi. Politsei kinnitusel …