Wednesday , 26 January 2022
pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Tarbijahinnad tõusid juunikuus 3,8 protsenti

Tarbijahinnad tõusid juunikuus 3,8 protsenti

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks juunis võrreldes maiga 1,2 protsenti ning võrreldes eelmise aasta sama kuuga 3,8 protsenti; mulluse juuniga võrreldes olid kaubad 3,1 protsenti ja teenused 5 protsenti kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul oli tarbijahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks võrreldes möödunud aasta juuniga taas mootorikütuse hinnatõus.
“Bensiin oli 19,1 protsenti ja diislikütus 21,4 protsenti kallim. Suurem mõju indeksi muutusele oli veel kodudesse jõudnud elektri 31,4-protsendisel kallinemisel,” ütles Trasanov pressiteates.

Toidukaupadest tõusis enim makaronitoodete hind, mis kerkis 8,5 protsenti, langes aga kartuli hind, mis liikus 9,9 protsenti allapoole.

Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga oli statistikaameti teatel viimati suurem kui 3,8 protsenti 2018. aasta oktoobris, mil see oli 4,4 protsenti.

Maiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim kodudesse jõudnud elektri 19,4-protsendine hinnatõus. Suurem mõju oli ka mootorikütuse 1,7-protsendisel ja meelelahutusteenuste 3,3-protsendisel kallinemisel.

Jaga

Vaata ka:

pension

Valitsus algatas riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu,

Valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu (475 SE) on esitatud …

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …

covid19 triniti scaled

Advokaat Paul Keres: valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega ja teadusnõukoda on ühekülgne.

Valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega, kuigi koroonaviiruse omikroni tüve tulek on olukorda kardinaalselt …