1.2 C
Tallinn
Pühapäev 2. aprill 2023
UudisedTanklad peavad hakkama näitama, kui palju jääb rahakotti raha alles pärast paagi...

Tanklad peavad hakkama näitama, kui palju jääb rahakotti raha alles pärast paagi täispanekut

VARSTI HAKKAVAD TANKLAD NÄITAMA, KUI PALJU JÄÄB RAHA ALLES PEALE TANKIMIST – MITTE MIDAGI.

Riigi uue plaani järgi peavad tanklad hakkama kütuse hindu uut moodi näitama. Otsus eeldab, et tanklad kuvaksid edaspidi liitri hinna asemel seda, kui palju jääb rahakotti raha alles pärast paagi täispanekut.

Kütusesektorile tundub otsus olevat Euroopast peale surutud bürokraatia, mis ajab tarbijad senisest veel rohkem segadusse kui see, et kui maailmas naftahinnad langevad, siis Eestis on mahutid kallist kütust täis ja kui hinnad tõusevad, siis tühjad. Ehk tarbija jaoks on hind kogu aeg laes.

„Meile arusaadavalt on selle mõte (näidata seda, kui palju tarbijale raha rahakotti alles jääb, toim) näidata tarbijale, et ükskõik, kui palju ta tarbib, auk jääb ikkagi rahakotti,” ütles õliühingu tegevjuht Mart Raamat.

“Ehk tegelikult oleks muutus ainult kosmeetiline – ka täna, kui klientidele kuvatakse ainult liitri hinda, jääb tarbija rahakotti auk – ehk mis on siis selle muutuse mõte üldse?” küsib õliühingu juht.

Millal uus kohustus kehtima hakkab, kas seda rakendatakse üle Euroopa Liidu, kas otsus on juba tehtud või on tegu alles kavatsusega, seda Raamat öelda ei osanud. Nemadki ei tea vastuseid peale selle, et kui maailmas naftahinnad langevad, siis Eestis on mahutid kallist kütust täis ja kui hinnad tõusevad, siis tühjad. Ehk tarbija jaoks on hind kogu aeg laes.

allikas: lugejakiri.ee

Veel artikleid