Monday , 25 January 2021

Tanel Kiik: soovime jätkuvalt panustada koroonakriisi lahendamisse

Keskerakonna aseesimees Tanel Kiik ütles kolmapäeval, et erakond soovib ka uues valitsuses osaleda, et anda panus koroonakriisi ja muude probleemide lahendamisse, teatas ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

 

 

“Aktuaalne kaamera” uuris kolmapäeva õhtul riigikogus Tanel Kiigelt, miks soovib äsja korruptsioonikahtlustuse osaks langenud Keskerakond kohe uude valitsusse tormata.

“Kahtlustus ei ole veel süüdistus ja loomulikult süüdistus ei tähendaks veel ka süüd ehk Keskerakond ilmtingimata teeb siin head koostööd nii uurimisorganitega tõe jalule seadmiseks, välja selgitamiseks. Aga kui vaatame valitsuse liikmeid, siis keegi neist pole seotud sellega, samamoodi laiemalt on meil teovõimeline, tugev parlamendifraktsioon,” vastas Kiik.

 

 

“Ehk meie soov on anda oma panus jätkuvalt COVID-19 kriisi lahendamisse, Eesti peamiste sõlmprobleemide lahendamisse, on ta siis majanduslik ebavõrdsus, sotsiaalne ebavõrdsus, tugev regionaalne tasakaal ja väga paljud sarnased väljakutsed, mille eest oleme seisnud viimased neli aastat valitsust juhtides,” lisas ta.

Kiige sõnul on Keskerakonna fraktsioon langetanud põhimõttelise otsuse, et ei lähe taastama ametist lahkunud valitsust, vaid on valmis alustama läbirääkimisi uue koalitsiooni loomiseks.

“Siin on tõepoolest initsiatiiv eeskätt Reformierakonnal, aga Keskerakond teeb loomulikult ka oma ettepanekuid, annab sisendeid sellesse, et millistel tingimustel ollakse valmis uut koalitsiooni looma, neid kõnelusi alustama,” märkis ta.

 

 

Reformierakonna esimees Kaja Kallas tõdes, et talle meeldiks teha valitsust erakonnaga, kes ei oleks korruptsiooniskandaalis, kuid Porto Franco otsuse tegi kogu valitsus.

“Seega tuleb igal juhul teha valik nende jõudude hulgast, kes riigikogus esindatud on ja kellega saab moodustada teovõimelise valitsuse, et lahendada meie ees seisvaid probleeme, näiteks tervisekriisiga seotud teemasid,” lisas ta.

Allikas: BNS

Jaga

Vaata ka:

Uus valitsus astub ametisse

Esmaspäeval riigikogult valitsuse moodustamiseks volitused saanud peaministrikandidaat Kaja Kallas esitab teisipäeva hommikul valitsuse koosseisu presidendile, …

KOHUTAV: Ema tappis oma 2 last ja siis iseenda.

Politsei andis teada, et uurib Oulus toimunud peresurma, kus ühest kesklinna majutusasutusest leiti surnuna laupäeval …

Venno Loosaare kohtuprotsess jätkub veebruari lõpus

10-aastase tüdruku seksuaalses väärkohtlemises süüdistatava meelelahutaja ja lasteürituste juhi Venno Loosaare kohtuprotsessil algasid esmaspäeval Harju …

Lahkuva valitsuse ministrid saavad kuue kuu ametipalga

Lahkuva valitsuse ministrid saavad hüvitist kuue kuu ametipalga, mis on 33 975 eurot,   Ministri …