Tuesday , 18 January 2022
vaccination 6576827 640

Tanel Kiik loodab vaktsineerituste laiendamisel perearstidele

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis kolmapäeva hommikul riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni ees esinedes, et tema lootus on vaktsineerimise tõhustamisel perearstidel, kelle abiga saaks tuua süstimise inimestele lähemale.

Erikomisjoni juhi Urmas Reinsalu sõnul on äärmiselt oluline paika panna tegevused, et hoida inimelusid koroonakriisi paisumise tingimustes.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik nõustus Reinsaluga, et viiruse levik on kahetsusväärselt kõrge ja eriti seab see surve just haiglaravile. “Kahjuks oleme koos teise Balti riikidega viiruse leviku osas kahjuks Euroopas esirinnas,” ütles Kiik.

Tema sõnul iseloomustab olukorra tõsidust asjaolu, et viimase nädala jooksul lisandus haiglaravile sama palju inimesi, kui eelmise viie nädala jooksul kokku. Nakatumisnumbrites on olnud viimastel nädalatel 20-30-protsendiline tõus. “Praegu on oluline saada see tõus pidama ja siis ka langusesse. Kõige olulisem on kaitsta riskirühmi,” märkis Kiik.

Tema sõnul tuleb eriti suurt tähelepanu pöörata just neile, kes ei ole kaitsesüsti saanud ja pole ka haigust läbi põdenud. Seetõttu võttiski valitsus teisipäeval vastu täiendavad meetmed. “Minul isiklikult on eeskätt usku meie perearstidesse,” ütles Kiik, lisades, et valitsuse teisipäevane otsus piirata testimisega kaasnevaid hüvesid on eelkõige selge sõnum meile, kes pole veel kaitsesüsti saanud.
Kiik tõdes, et vaktsineerimisplaani pole suudetud täita ehk täiskasvanud vaktsineeritute hõlmatus vähemalt ühe doosiga on praegu 68,3 protsenti, plaanis oli see näitaja 70 protsenti. Siinkohal on Kiige sõnul suur lootus just perearstidel, kelle abiga saaks tuua vaktsineerimise inimestele lähemale.

Kiige sõnul suhtleb ministeerium perearstidega pidevalt ning perearstide hinnangul on mõistlik pakkuda eakatele, et tõhustusdoos tehakse koos gripivaktsiiniga, ja vajalikud doosid on arstidele laiali saadetud. “Kuid hooldekoduses juba koroonavaktsiini kolmandate süstide ja ka gripivaktsiini süstimine käib,” ütles Kiik.

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g829362110 640

18.01. Ööpäevaga tuvastati 2303 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

18. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 318 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 226 vajab haiglaravi raskeloomulise …

Quarterly subscription

Haigekassa hüvitab 1. tüüpi diabeeti põdevatele inimestele hädavajalikke glükoosimonitooringu seadmeid

Haigekassa hüvitab alates käesolevast aastast 1. tüüpi diabeeti põdevatele inimestele veresuhkru reaalajas jälgimist võimaldavat glükoosimonitooringu …

alkohol

Murede uputamine viinaklaasi on Eestis muutunud massiliseks.

“Võiks öelda, et ühelt poolt tarbisin alkoholi ilmselt igavusest, aga teisalt ka see, et mingil …

Pfizeri vaktsiin

Ravimifirma Pfizer loodab, et praegused koroonapiirangud jäävad viimaseks.

Seni pole ükski ravim ega vaktsiin suutnud koroonapandeemiale piiri panna, mistõttu on riigid sunnitud kehtestama …