Uudised

Tanel Kiik läheb Tallinna abilinnapeaks

Endine tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond) kinnitas ERR-ile, et asub tööle Tallinna abilinnapeana.

Kiige sõnul võtab ta üle ametist lahkunud abilinnapea Andrei Novikovi ülesanded ehk linnavara ja transpordikorralduse valdkonna.

“Uurisin linnapealt, kas tal on plaanis teha mingeid ümberkorraldusi abilinnapeade tööülesannete jaotuses. Linnapea kinnitas, et tal hetkel neid mõtteid ei ole ja tema ettepanek on, et ma võtaks üle samad vastutusvaldkonnad, mida seni juhtis abilinnapea Andrei Novikov. Arutasime veel mõningaid detaile ning andsin talle oma nõusoleku abilinnapeana tööle asuda,” rääkis ta.

Kiik ütles, et tema on valmis abilinnapeana tööd alustama augusti lõpus või septembri alguses, kuid täpne aeg sõltub pigem linnapea ja linnavolikogu töögraafikust.

Kiik kinnitas, et suure tõenäosusega kandideerib ta kevadel riigikogu valimistel. Kas ta jätkab pärast valimisi abilinnapeana, sõltub Kiige sõnul valimiste tulemusest.

“Kui Keskerakond ei osale järgmises valitsuses, siis jätkan tööd abilinnapeana. Ma ei vaheta abilinnapea ametikohta parlamendi lihtliikme koha vastu, sest see oleks ebaaus Tallinna linnaelanike ja ka linnavalitsuse meeskonna, sealhulgas linnapea suhtes, kui ma tuleksin abilinnapeaks pelgalt pooleks aastaks,” rääkis ta.

“Kui Keskerakond peaks moodustama järgmise koalitsiooni või olema üks valitsuse osapooltest, siis on uus olukord ja meil tuleb tervikuna üle vaadata erinevad poliitilised ametikohad riigis ja pealinnas,” lisas ta.

Andrei Novikov astus juuli lõpus tagasi Tallinna abilinnapea kohalt ja lahkus Keskerakonnast ning asus Tallinna Linnatranspordi (TLT) juhatusse.

Novikov oli Tallinna abilinnapea 2017. aastast, seni kuulus ta ka TLT nõukogusse.

Tallinn lõpetas tänavu mais TLT juhatuse liikmete Deniss Boroditši ja Otto Popeliga lepingu, kuna nii Boroditš kui ka Popel olid linna raha eest käinud mitmetel koolitustel, mille eest tasus maksumaksja. Nendega sõlmitud lepingu allkirjastas seejuures Novikov.

Err.ee

Jaga
Back to top button