Tuesday , 28 September 2021
vaktsineerimistoend

Tanel Kiik: Eesti inimesed on ausad ja vaktsineerimistõendi kontroll saab olema visuaalne.

Tanel Kiik: Eesti inimesed on ausad ja vaktsineerimistõendi kontroll saab olema visuaalne.

Augusti teisest nädalast kehtima hakkav vaktsineerimistõendi esitamise nõue suurtel kogunemistel saab valdavalt olema visuaalse kontrolliga ning põhineb eeldusel, et domineeriv hulk Eesti inimestest on ausad, ütles Vikerraadio hommikusaates tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

“Tõend võib olla välja prinditud, mobiilis esitatud, aga ka tervishoiuteenuse osutajalt saadud tunnistus,” selgitas Kiik. “Oluline on, et oleks selgelt arusaadav, millal vaktsineeritud, haigus läbi põetud, millal testi tehtud.”
Inimestel, kes palju tehnilisi vahendeid ei kasuta, näiteks vanematel inimestel, soovitas Kiik paluda oma lastel või lähedastel või ka sotsiaaltöötajal see tõend välja trükkida.

“Pettuse korral inimene ise vastutab,” ütles Kiik. “Me ei eelda üheltki ürituse korraldajalt juurdluse tasemel tegevust, vaid visuaalset kontrolli. Eeldame, et 99 protsenti meie inimestest on ausad ja siis selle ühe protsendiga tegeleb politsei.”

Kiik lisas, et vaktsineerimistõendi kontroll toimub ka reisimisel juba mõnda aega visuaalselt, ilma otseselt ruutkoodi seadmega lugemata.

“Visuaalselt on võimalik kontrollida, kas tõend on või ei ole. Koodiga minnakse alles siis kontrollima, kui tekib kahtlus,” selgitas minister.

“Ei saa lähtuda suhtumisega, et suur osa Eesti elanikkonnast on petturid ja võltsivad,” kordas Kiik. “Kui täiskasvanutest on Eestis tänaseks 57 protsenti vaktsineeritud ja 100 000 läbipõdenut, siis näeme ju, et suur osa inimestest ei pea muretsema, vaid neil ongi see tõend olemas.”

Valitsus otsustas langetada alates 9. augustist veelgi nakkusohutuse kontrollita üritustel ja tegevustes osalejate piirarve, muudatused hakkavad kehtima ka toitlustusasutustes. 9. augustist lubatakse sisetingimustes koguneda kuni 50 ja välistingimustes kuni 100 inimesel.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …

goteborg

Rootsis toimus kortermajas plahvatus, üle kahekümne inimese viidi haiglasse, sadu evakueeriti.

Göteborgis on eluhoones toimunud plahvatuse ja sellest süttinud tulekahju tõttu haiglasse paigutatud üle 20 inimese, …

Leinaseisak

Ekspeditsiooni laevameeskond pidas Estonia katastroofis hukkunute mälestuseks leinaseisaku

SA Mare Liberumi korraldatud ekspeditsiooni laevameeskond kogunes täna hommikul kell 6 laeva välistekile ja pidas Estonia katastroofis hukkunute …