Uudised

Tanel Kiik: Aeg kaotada koroonapassid ja leevendada piiranguid.

Kui veel eelmisel nädalal kõneles Keskerakonna esimees kiirtestide tagasitoomise vajalikkusest, siis tänaseks on keskpartei testid unustanud ja teinud ettepaneku loobuda koroonapasside nõudest.
Kiirtesti arutelu oli valitsuses eelmisel ja sellele eelnenud nädalatel, kuid nüüd on arutelu raskuskese mujal, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) Delfile. „Iga päeva ja nädalaga oleme targemad,“ sõnas ta ja lisas, et kiirtest oleks võinud juba varem alternatiivina tagasi tulla.

Kõiki piiranguid korraga leevendada aga Keskerakonnal mõttes ei ole. „Piirangute järk-järguline leevendamine on ohutum kui nende kõigi korraga kaotamine,“ märkis Kiik.

Koos koroonapassi kohustusega kehtivad endiselt muudki siseriiklikud reeglid: kellaajaline ja osalejate arvu piirang, lähikontaktsete ja haigestunute isolatsiooni reeglid, maskikohustus. Nende piirangute leevendamise kohta märkis Kiik: „Tuleb jälgida tervishoiusüsteemi koormust. Veebruarikuu jooksul tuleks piiranguid järk-järgult leevendada.“ Konkreetseid kuupäevi järgmisteks leevendusteks veel välja käidud ei ole.

Loe ka:  KUUM: Keskerakond teeb ettepaneku kaotada alates 7. veebruarist koroonapass ja ühiskond peab taas avanema.

Loe edasi SIIT
Allikas. Delfi.ee

Jaga
Back to top button