Monday , 17 May 2021
Aerial view old town Tallinn Estonia XL
Toompea hill with tower Pikk Hermann, Cathedral Church of Saint Mary Toomkirik and Russian Orthodox Alexander Nevsky Cathedral, view from the tower of St. Olaf church, Tallinn, Estonia

Tänasest ( 14.04.2021) saavad tallinlased esitada esimese haiguspäeva toetuse taotlusi

„Tallinna linn maksab oma elanikele esimese haiguspäeva eest 30 euro suurust toetust, et innustada haigestunud inimesi võimalikult vara ehk esmaste haigustunnuste tekkimisel haiguslehte võtma,” ütles abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul saab hüvitise taotlusi esitada tänasest päevast.

 

 

Tallinna linn maksab tallinlastele esimese haiguspäeva eest toetust 30 eurot, hüvitise taotlusi saab esitada tänasest linna e-teeninduses pärast seda, kui haigusleht on haigekassa poolt lõpetatud ja haigekassa on teostanud väljamakse. Esimese haiguspäeva toetust saab küsida tagasiulatuvalt alates 25. märtsist väljastatud haiguslehe alusel.

Abilinnapea Betina Beškina tõdes, et kui esialgu oli kavas alustada taotluste vastuvõttu homsest, 15. aprillist alates, siis jõuti e-teeninduse vajalike rakendustega varem valmis.

 

 

 

Esialgu saab toetust taotleda aprillikuu lõpuni

„Tallinna linn maksab oma elanikele esimese haiguspäeva eest 30 euro suurust toetust, et innustada haigestunud inimesi võimalikult vara ehk esmaste haigustunnuste tekkimisel haiguslehte võtma. Nii saame pidurdada viiruse levikut ja samas tagada ka linlastele kindlustunde igapäevaseks toimetulekuks,“ märkis Beškina. „Esialgse plaani järgi maksame esimese haiguspäeva eest tallinlastele toetust aprillikuu lõpuni, kuid vajadusel oleme valmis meedet pikendama.“

 

 

 

Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks, taotlust saab esitada linna e-teeninduses pärast seda, kui haigusleht on haigekassa poolt lõpetatud ja haigekassa on teostanud väljamakse. Avatud või veel pooleliolevale haiguslehe alusel taotlust esitada ei saa. Süsteem kontrollib taotleja elukoha andmeid rahvastikuregistrist ja töövõimetuslehe andmeid haigekassa infosüsteemist ning seejärel maksab linn hüvitise välja.

 

 

 

Palutakse kasutada e-teenindust

E-keskkonda saab siseneda riigi autentimisteenuse kaudu: ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ja EU eID-ga.

Kõrget nakatumisriski silmas pidades, palutakse kasutada e-teenindust, kui see ei ole aga võimalik, siis saab taotluse esitada ka e-kirja teel elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale või elukohajärgse linnaosa valitsuse teenindussaalis. E-kirjaga esitatud taotlus peab olema allkirjastatud digitaalselt.

Haigekassa andmetel alustatakse Tallinnas keskmiselt ühes kuus 25 000 töövõimetuslehte. Esimese haiguspäeva toetusmeede kõigile Tallinnas registreeritud töötajatele läheb linnale maksma 750 000 eurot.

Allikas. Pealinn

Jaga

Vaata ka:

1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Kaja Kallas alustab täna visiiti Ukrainasse

Kaja Kallas alustab täna visiiti Ukrainasse Peaminister Kaja Kallas lendab täna pärastlõunal Ukrainasse, et innustada …

kiirabi

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema Täna õhtul võivad 30 Tallinna kiirabi töötajat seista silmitsi …

1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond, kuid EKRE reitingu …

covid scaled

Soomes levib kiirsti koroona India mutatsioon

Kesk-Pohjanmaa ravipiirkonnas Soite on teatatud 21 uuest koroonaga nakatumisest ja tervelt 920 inimest on pandud …