Sport

TÄNA Kanal 2s ja Postimehes: Taliolümpiamängud avab uhke vaatemäng

Taliolümpiamängud avab uhke vaatemäng

Pekingi taliolümpia avatakse ametlikult täna suurejoonelise tseremooniaga, millele elavad kaasa miljonid inimesed üle maailma. Eesti televaatajad saavad aasta suurimat spordisündmust nautida Kanal 2 ja Postimehe otseülekande vahendusel.

Suviste olümpiamängude emotsioonid on vaevu jõudnud lahtuda, kui juba süttib järjekordne olümpiatuli Pekingis. XXIV taliolümpiamängud Pekingis saavad ametliku alguse Eesti aja järgi kell 13:50. Tseremoonia lavastuse autoriks on filmirežissöör ja produtsent Zhang Yimou ehk mees, kelle juhendamisel toimusid 2008. aasta Pekingi suveolümpiamängude ava- ja lõputseremooniad.

Pekingis jätkub mullu Tokyos alguse saanud traditsioon, kus ühe riigi lippu kannavad mees ja naine korraga. Eesti olümpiakomitee (EOK) valis meie lipukandjateks 19-aastase freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja 22-aastase murdmaasuusataja Martin Himma.

17 päeva jooksul lahtirulluv spordipidu toob võistlustulle ligi 3000 sportlast, nende seas 26 eestlast. Suurimad üllatused, rõõmuhetked, võistluseelsed  ja -järgsed muljed jõuavad Eesti inimesteni telekanalite Kanal 2, Duo 5 ning venekeelse Duo 7, Postimehe ning KUKU raadio vahendusel. Info olümpia ülekannete kohta on leitav siit: https://om.postimees.ee/saatekava

Pekingi taliolümpia avatseremoonia otseülekanne Kanal 2s täna kell 13:50 ja kordusena õhtul kell 22.

Jaga
Back to top button