Erakorralised uudised
F Politsei 2

Tallinnas rööviti 14-aastast tüdrukut

Põhja prefektuuri nädalavahetuse info 8.12 – 10.12.2023

Tallinn

Röövimine

9. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopliranna tänaval lõi seni tuvastamata inimene 14-aastast tüdrukut ning võttis temalt ära mobiiltelefoni.

Kehalised väärkohtlemised

8. detsembril toimus Haaberstis Hansu tänava kortermajas konflikt 19-aastase mehe ja 23-aastase naise vahel.

8. detsembril teatati, et Mustamäel Ehitajate tee kortermajas lõi 27-aastane naine terava esemega 38-aastast meest.

8. detsembril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval lõi seni tuvastamata inimene 15- ja 18-aastast noormeest.

9. detsembril teatati, et Lasnamäel Liikuri tänava kortermajas lõi alkoholijoobes 40-aastane mees oma 41-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

9. detsembril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänava kortermajas tekitas 38-aastane mees viga 35-aastasele naisele. Politseinikud pidasid mehe kinni.

9. detsembril teatati, et Kesklinnas Jakobi tänava kortermajas lõi 40-aastane mees 24-aastast naist.

Kelmused

Nädalavahetusega registreeriti viis kelmuse juhtumit, mille kahjud on kokku 41 910 eurot:

Politseisse pöördus naine, kellele oli väidetavalt helistanud Tele2 operaator väitega, et naise telefonis on viirus, mille eemaldamiseks pidi ta alla laadima AnyDesk programm ning kinnitama tehingud PIN-koodidega. Kelmusega tekitatud kahju on 5050 eurot.

Detsembri alguses helistas kelm 48-aastasele mehele ning tutvustas end politseinikuna. Erinevate valeväideta abil peteti mehelt välja 9100 eurot.

Novembris helistas end pangatöötajana esitlenud kelm 79-aastasele naisele ning väitis, et tema pangakontole on sisse murtud. Naine pidi avama konto LHV-s ja kinnitama tehingud PIN-koodidega. Kelmusega tekitatud kahju on 1900 eurot.

Novembris helistas end Elisa operaatorina esitlenud kelm 66-aastasele naisele ja väitis, et talle püüavad kelmid helistada ning suunas tema kõne väidetavalt pangale. Naine pidi petukõnede takistamiseks alla laadima AnyDesk programmi ning kinnitama tehingu PIN-koodidega. Peale seda ühendati teda väidetavalt politseinikuga, kes palus tal oma kontolt sularaha välja võtta ja viia see kullerile. Kelmusega tekitatud kahju on 23 790 eurot.

Eelmisel nädalal helistati 69-aastasele naisele Whatsappi rakenduse kaudu ning vene keelt kõnelev väidetav pangatöötaja väitis, et naise pangakontolt püüab keegi vormistada laenu. Selle takistamiseks pidi naine alla laadima AnyDesk programmi ning kinnitama tehingud PIN-koodide abil. Kelmusega tekitatud kahju on 2070 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

10. detsembril teatati, et Saku vallas Kajamaa külas lõi 59-aastane mees 45-aastast meest.

Piiriturvalisus

10. detsembril saabus Helsingist Tallinna Vanasadamasse 1994. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanik, kellele on kohaldatud tagasisaatmisotsus. Piiripunkti patrull kontrollis meest ja tuvastas, et tal puudub seaduslik alus Schengeni viisaruumis viibimiseks. Mees peeti kinni ja toimetati kinnipidamiskeskusesse. Talles koostati ettekirjutuse Eestist lahkumiseks, siseriiklik sissesõidukeeld kolmeks aastaks ja määrati rahatrahv 75 trahviühikut, summas 300 eurot. Hiljem ta lahkus laevaga Helsingisse. 8. detsembril saabus lennujaama Istanbulist 1986. aastal sündinud Rwanda Vabariigi kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Samuti puudusid isikul piisavad elatusvahendid. Tema viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati sisenemiskeeld. Järgmisel päeval lahkus ta tagasi Istanbuli

Vaata ka:

horoskoop armastus

Armastuse Horoskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Armastuse Horoskoop – Laupäev, 22. juuni 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna võib

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Taroskoop laupäevaks, 22. juuniks 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill): Mõõkade Äss – Täna