Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
Tallinna lennujaam Kristian Kruuser 2017 2 1400x841 1

Tallinna lennujaamas läheb turvakontrolli läbimine lihtsamaks

Aprillist alates saavad reisijad Tallinna lennujaamas turvakontrolli läbida ilma vedelike ja sülearvuti kotist välja võtmata. Samuti plaanitakse lõpetada nõue 100 ml vedelike eraldi kottidesse pakendamiseks.

Tallinna lennujaamas on hetkel käimas julgestuskontrolli seadmete uuendamine, mis tähendab, et aprilli alguseni võib turvakontrollis tavalisest kauem aega kuluda.

Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse juht Tarvi Pihlakas selgitas, et läbivaatusseadmete vahetamine toimub kahe etapina. Esimeses etapis vahetatakse välja kaks viiest läbivaatusseadmest, teises etapis kolm seadet.

Uute seadmete kasutuselevõtuga kaob ka vajadus vedelike eraldi kottidesse pakkida. Pihlakas rõhutas, et see muudatus kehtib Tallinna lennujaamas, kuid võib mitte kehtida tagasilendudel teistest lennujaamadest.

Uued läbivaatusseadmed kasutavad kompuutertomograafiat ja kuvavad pagasi sisu kolmemõõtmeliselt, mis aitab turvakontrollil koti sisu paremini analüüsida.

Pihlakas kinnitas, et uued seadmed ei kujuta tervisele ohtu.

Kuna käib läbivaatusseadmete väljavahetamine, soovitab Pihlakas hetkel lennujaama saabuda vähemalt kaks tundi enne lennu väljumist.

Ta hoiatas, et hommikused tipptunnid võivad olla tavapärasest pikemad, kuna seadmete arv on ajutiselt vähenenud. See võib põhjustada järjekordade pikendamist kuni 25 minutini või isegi kauem.

Pihlakas mainis, et Tallinna lennujaamas on tipphooaeg koolivaheajal ning soovitas reisijatel arvestada sellega, et parkimismajad võivad olla täis ning sõiduki parkimiseks tuleb varuda rohkem aega ja kaaluda kaugemal parkimist.

Uute läbivaatusseadmete väljavahetamise kulud ulatuvad 2,8 miljoni euroni.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi