Sunday , 19 September 2021
kiirabi

Tallinna Kiirabi töötajad tahavad peaarst Raul Adlase jätkamist

Tallinna Kiirabi töötajad tahavad peaarst Raul Adlase jätkamist

Tallinna Kiirabi töötajad saatsid esmaspäeval Tallinna linnapeale Mihhal Kõlvartile pöördumise, milles soovitakse peaarst Raul Adlase jätkamist. Ühtlasi seatakse sellega kahtluse alla Eesti kiirabi töötajate ametiühingu pöördumine, milles süüdistatakse Raul Adlast töötajate tagakiusamises, diktaatorlikus juhtimisstiilis jt rikkumistes. Vaid kolme päevaga on töötajad andnud üle 200 toetusallkirja, allkirjade andmine jätkub.
Tallinna Kiirabi tõstatab ühtlasi küsimuse end Eesti kiirabi töötajate ametiühinguks nimetava, vaid kaks kuud tegutsenud MTÜ tegevuse eetilisusest ja nende esindusfunktsioonist.

Pöördumises Tallinna linnapeale on märgitud, et avaldus Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase tagasikutsumiseks ja umbusalduse avaldamiseks on kallutatud ja ühepoolne ning ei esinda mitte kuidagi enamiku asutuse töötajate arvamust, veel vähem kogu Eesti kiirabi töötajate arvamust. Tallinna Kiirabis on kokku 540 töötajat, kellest viieteistkümnele on edastatud töölepingu lõpetamise teavitus seoses nende sooviga end mitte vaktsineerida COVID-19 vastu.

“Erakorralise töö eripäraks on see, et kui valvesse tuleb nakatunud töötaja, on tal risk teisi kolleege nakatada ülikõrge, hoolimata kõikide isikukaitse vahendite kasutamisest. Samas on teada tõsiasi, et vaktsineeritud inimestel on viiruskoormus võrreldes vaktsineerimata inimestega ligikaudu 1000 korda väiksem,” seisab pöördumises.

“Seetõttu on praeguses olukorras Tallinna Kiirabis töötamise eeltingimuseks CÓVID-19 vastu vaktsineerimine, millega tagatakse patsiendi ohutus ja kiirabiteenuse jätkusuutlik osutamine. Kiirabi on loodud selleks, et päästa elusid, mitte vastupidi.”

Senistest nakkusohtlikemate COVID-19 viiruse delta- ja pead tõstva gammatüve olukorras on pöördumise autorite sõnul loomulik, et erakorralise meditsiini töötajad teeksid kõik endast sõltuva, et mitte ise muutuda ohuks patsiendi tervisele. “Sama oluline on hoida koroonaviirusse haigestumast ka kiirabi töötajaid endid. Ei tohi unustada ka, et viimase viiruspuhangu kõrghetkel oli Tallinna Kiirabil tavapärasest 100-150 väljakutset päevas rohkem, mis tähendas kõikidele meie töötajaile nädalaid ja kuid võimete piiril töötamist,” tõdesid kiirabitöötajad.

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

19.09 Ööpäevaga tuvastati 462 uut covid-19 haiget, suri 1 koroonaviirusega nakatunud inimest.

19. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 139 inimest. Kokku on haiglas 161 …

13074736t1hd2da

18.09 Ööpäevaga tuvastati 391 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

18. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 134 inimest. Kokku on haiglas 154 …

laps 1 scaled

Laste puude raskusastme tuvastamise aluspõhimõtted.

Ikka tuleb ette olukordi, kus inimesed ei mõista, miks puude raskusastme tuvastamisel tehakse otsus ühte …

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …