Uudised

Tallinna halduskohtusse on alates 2020. aasta algusest laekunud vähemalt 215 koroonaga seotud kaebust.

allinna halduskohtusse on alates 2020. aasta algusest laekunud vähemalt 215 koroonaga seotud kaebust. Õigusekspertide sõnul töötab kohus efektiivselt ning prioriteetsena kõiki koroonakaebusi käsitleda ei saa.

Tallinna halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu ütles ERR-ile, et kaebuseid on väga erinevatest valdkondadest ja kategooriatest. Alates töösuhetest, kus annavad tooni ametist vabastamised kuni piiranguteni nagu isolatsioonikohustus ja Covid-tõendiga seotu.

Vilu rõhutas, et kaebajaid on kaebuste arvust oluliselt rohkem, kuna mitmed kaebused on esitatud ühiskaebusena.

Vilu tõi välja, et 2020. aastal esitati vähemalt 43 kaebust, 2021. aastal vähemalt 164 kaebust ja 2022. aastal vähemalt kaheksa kaebust.

“Kõige enam on ühes kaebuses olnud 75 kaebajat ning see puudutas läbipõdemise tõendi kuuekuulise kehtivuse vaidlustamist,” ütles Vilu.

Vilu rääkis veel, et näiteks valitsuse möödunud aasta 23. augusti korraldusele number 305 ja 21. oktoobri korraldusele number 362 on esitatud vähemalt 48 kaebust, kuid kaebajaid on nendes asjades kokku üle 400. “Seal on nii füüsilised kui ka juriidilised isikud, seejuures on mõned isikud kaebajad mitmes asjas,” sõnas Vilu.

Mõlemal eelpool nimetatud korraldused puudutasid Covid-19 leviku tõkestamise meetmeid ning kehtestatud piiranguid.

Kokku on kõigist 215-st kohtuasjast teisipäeva õhtuse seisuga vähemalt esimeses kohtuastmes menetlus lõppenud 105 asjas.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button