Uudised

Tallinna eralasteaedade lapsed hakkavad tasuta süüa saama.

Tallinn hakkab alates septembrist võimaldama tasuta toitu ka eralasteaedades käivatele mudilastele. Lisaks pikendab linn koroonameetmena toimetulekuraskustes peredele lasteaia kohatasu kompenseerimist ning võimaldab tasuta kohad ka hariduslike erivajadustega (HEV) lastele nii munitsipaal- kui ka eralasteaedades.

 

 

Tallinn asub oma territooriumil elavaid lapsi võrdselt kohtlema, võimaldades alates septembrist tasuta toitu ka eralasteaedades käivatele lastele, teatas linnapea Mihhail Kõlvart Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil.

Kõlvart täpsustas, et kui eralasteaia toit peaks maksma rohkem kui linna kompenseeritava toidu maksumus, tuleb vahe siiski lapsevanematel endil kinni maksta.

Linn on määranud lasteaia toidu maksumuseks sõimes vahemikus 1,18-2,20 eurot päevas ja lasteaias vahemikus 1,31-2,40 eurot päevas. Linn pakub lasteaedades tasuta toitu alates 2017. aasta septembrist.

 

 

 

Lisaks jätkab linn abimeetme pikendusena raskustes peredele lasteaia kohatasu kompenseerimist. Tasuta lasteaiakoha saavad ka kõik HEV-lapsed, seejuures sõltumata sellest, kas nad käivad era- või munitsipaallasteaias.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button