Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Tallinn saatis Ukrainasse kaks kiirabiautot ja meditsiinivarustust 

Täna läks Ukraina poole teele järjekordne abisaadetis Tallinna linnalt. Lvivi linnale antakse üle kaks Tallinna Kiirabile kuulunud kiirabiautot Mercedes-Benz Sprinter 319 koos varustusega ning meditsiinitehnikat ja apteegikaupa Ida-Tallinna Keskhaiglalt.

„Ukrainal on praegu puudus kõigest ning meditsiiniabi vahendid on sõjaolukorras kindlasti üks prioriteetidest,“ ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina. „Neli autot andsime Ukrainale üle juba eelmisel aastal ning täna lisandus neile veel kaks. Tegemist on heas korras masinatega, mida Tallinna Kiirabi ise enam ei vaja, kuid Ukrainas aitavad need päästa veel paljusid elusid.“

Lisaks kahele kiirabiautole saatis Tallinna Kiirabi Lvivi ka esmaabis vajalikku meditsiinitehnikat: aspiraatoreid, defibrillaatoreid, EKG-seadmeid ja perfuusoreid (seadmed ravimi doseerimiseks ja manustamiseks) ning kühvelraame.

Ida-Tallinna Keskhaigla andis omalt poolt veel defibrillaatoreid ja muid seadmeid (kokku 18 ühikut), FFP2 maske (12 000 tk) ja apteegikaupa (süstlaid, kanüüle, infusioonisüsteeme, haavaplaastreid ja -sidemeid, antiseptikuid jne).  

Abisaadetise komplekteerimise ja Ukrainasse saatmise korraldas Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet. Lvivis võtab saadetise vastu munitsipaal-mittetulundusettevõte Lvivi Territoriaalne Meditsiiniline Ühendus „Multidistsiplinaarne kiirabi ja intensiivravi kliiniline haigla“.

Möödunud nädalal andsid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Tanel Kiik Žõtomõri linnale üle Tallinna kingitud 14 diiselbussi (hiljem lisandus veel 6 bussi), samuti Tallinnast saadetud elektrigeneraatorid ja teised sõjaolukorras vajalikud esmatarbekaubad.

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …