Sunday , 19 September 2021
istock 000011686797small

Tallinn kutsub koolidesse vaktsineerima nii õpilasi, lapsevanemaid kui ka ümberkaudseid elanikke – Loositakse väärt auhindu!

„Selleks, et koolitöö saaks algaval õppeaastal tavapärasel viisil toimuda, kutsume eraldi vaktsineerima nii õpilasi kui ka nende vanemaid ja kõiki linnaelanikke,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart, kelle sõnul on lapse vaktsineerimine loomulikult vabatahtlik.

„Lapsevanem peab selleks andma oma nõusoleku,“ lausus ta. „Olen kindel, et meie inimesed, sealhulgas õpilased, kes PISA testide poolest on arenenud riikide tipus, suudavad kriitiliselt analüüsida ka praegust olukorda, vaktsineerimise poolt- ja vastuargumente ning teevad teadliku valiku.“

„Kahel nädalavahetusel alates 21. augustist toimub 16 Tallinna koolis vaktsineerimine, millele kutsume nii õpilasi, lastevanemaid, koolitöötajaid kui ka linnainimesi. Ja seda ilma eelregistreerimata,“ ütles Kõlvart.
Linnapea sõnul on see võimalus neile, kes on pärast puhkust koju jõudnud ning pole veel vaktsineerimise peale mõelnud.

„1. september on lähedal ning me soovime, et kooliaasta algaks ja jätkuks kontaktõppe vormis,“ märkis linnapea. Ta kinnitas, et vaktsineeritakse Pfizeri vaktsiiniga, mida on soovitatud just laste puhul.

Kõlvarti sõnul avatakse üks vaktsineerimispunkt ka linnavalitsuse hoones. Sinna saab tulla eelregistreerimata ning pakutakse Moderna vaktsiini.

„Moderna on praegu kõige efektiivsem ja tõhusam vaktsiin,“ ütles ta. „Selle headus väljendub ka selles, et kahe doosi vaheline aeg on kõigest neli nädalat, samas kui teise põhilise vaktsiini puhul on see kuus nädalat.“

Vaktsineerimist saab korraldada ka töökohtadel

Et vaktsineerimise protsess oleks maksimaalselt positiivne pakub linn koolides õpilastele ka väikseid kingitusi. Korraldatakse ka noortele huvi pakkuv loosimine.

Kõlvart tõi esile, et linn teeb vaktsineerimisel koostööd ka ettevõtetega. „Saadame ettevõtjatele sõnumid, et oleme valmis tulema töökohtadele ning viima läbi vaktsineerimist,“ lausus ta. „Samuti saame aidata töötajaid tulekul vaktsineerimiskohtadesse. Viime nad bussidega sinna, kus toimub vaktsineerimine. Oleme huvitatud, et rohkem ettevõtteid ja töötajaid selles osaleksid. Teeme veel lisaks ühe käiguvahetuse.“

Augusti kahel viimasel nädalavahetusel, 21. ja 22. augustil ning 27.-29. augustil korraldab Tallinn koolides vaktsineerimise Covid-19 vastu. Eelkõige oodatakse vaktsineerima 12-18-aastaseid õpilasi, nende perekondi, kuid ka teisi ümberkaudseid elanikke. Vaktsineerimiseks koolides eelregistreerima ei pea.

Õpilaste vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty, mida on selle vanuserühma vaktsineerimiseks soovitanud riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon. Tervishoiuteenust pakuvad Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Kiirabi ning SA Tallinna Koolitervishoid.

Vaktsineerida saab kõigis linnaosades

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

19.09 Ööpäevaga tuvastati 462 uut covid-19 haiget, suri 1 koroonaviirusega nakatunud inimest.

19. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 139 inimest. Kokku on haiglas 161 …

13074736t1hd2da

18.09 Ööpäevaga tuvastati 391 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

18. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 134 inimest. Kokku on haiglas 154 …

laps 1 scaled

Laste puude raskusastme tuvastamise aluspõhimõtted.

Ikka tuleb ette olukordi, kus inimesed ei mõista, miks puude raskusastme tuvastamisel tehakse otsus ühte …

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …