Sunday , 28 November 2021
tallink scaled
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tallink kaotas päevapealt 85 protsenti käibest

Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene sõnul tegi laevanduskontsern enne koronakriisi päevas kolm miljonit eurot käivet, millest kriisi alguses kaotati päevapealt 85 protsenti.

Nõgene rääkis PwC finantskonverentsil, et kogu kriisiaeg on Tallinkile olnud raske ning seejuures on see periood olnud ka justkui ellujäämiskursus. Kui enne kriisi töötas laevanduskontsernis 7500 inimest, siis praegu 4000. See on muutnud Tallinki töökorralduse küll efektiivsemaks, kuid Nõgene tõdes, et suuresti tuleb see töötajate eraelu arvelt, vahendab BNS.

Tallinki juht märkis, et ettevõte on praeguseks saanud kõikidelt oma pankadelt piisava likviidsuse ja on muutunud õhemaks.

Nõgene sõnul on oluline ka see, et ettevõte pole pidanud müüma oma laevu. Samas märkis ta, et praegu ei saa kindel olla selles, kas tulevikus kõik Tallinki laevad sõidavad ikka Läänemerel ja sama sagedusega nagu enne kriisi.

Tema sõnul arvutab ettevõte praegu igapäevaselt, kas soodsam on laevadega sõita või seista. Seejuures on kahjum ühe laeva seismisest kuni 1 miljon eurot kuus.
Tänavu kolmandas kvartalis teenis Tallink Grupp 5,5 miljonit eurot puhaskasumit ehk 0,008 eurot aktsia kohta, mullu samal perioodil oli puhaskahjum 23,9 miljonit eurot. Ühtlasi oli selle aasta kolmas kvartal oli ettevõtte esimene kasumlik kvartal alates koroonapandeemia algusest.

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …